Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Siedem największych błędów Bruce’a Bucka, gdy prezydent Chelsea ustąpił po 19 latach

Ostatnie kilka miesięcy zostało zdefiniowane przez zmianę nastawienia w Chelsea, a klub zrobi kolejny krok w nową erę pod koniec miesiąca, kiedy Bruce Buck ustąpi ze stanowiska prezesa.

Buck pełnił funkcję prezydenta Chelsea od 2003 roku, prowadząc klub przez całą erę Romana Abramowicza. Kadencja 76-letniego amerykańskiego prawnika u steru Chelsea była naznaczona wieloma sukcesami na boisku w postaci 18 głównych nagród, a także gwałtownym wzrostem w sensie komercyjnym.

Przejęcie Todda Boyle’a, które zakończyło się 30 maja, początkowo sprawiło, że Buck zachował swoją pozycję, ale klub ogłosił teraz, że ustąpi i zostanie starszym doradcą 30 czerwca. „Jestem dumny, że pomogłem Chelsea osiągnąć wielki sukces na boisku i wywrzeć pozytywny wpływ na społeczeństwo” – powiedział Buck w oświadczeniu.

„Nadszedł czas, aby ustąpić i pozwolić nowemu właścicielowi zbudować na mocnych fundamentach, które kładziemy. Właściciele mają fascynującą wizję przyszłości Chelsea i nie mogę się doczekać, aby pomóc im w realizacji tej nowej roli wraz z naszą fantastyczną skład, zawodnicy, trenerzy i kibice.”

Czas Bucka w Chelsea nie zawsze był taki łatwy oświadczenie klubowe Ale czy możesz uwierzyć. Reakcje fanów bluesa na wiadomości w mediach społecznościowych dają wyobrażenie o rzeczywistej pozycji Bucka wśród kibiców, a błędy i kontrowersje na przestrzeni lat wyjaśniają, dlaczego.

Przebudowa Stamford Bridge

Chelsea to wyjątkowy klub. Nie posiadają prawa własności do Stamford Bridge ani praw do ich nazwy. Właściciele stadionu Chelsea – grupa kibiców – tak. Chodzi o to, aby fani mieli wpływ na to, jak klub jest prowadzony i upewniają się, że pozostają na tej samej pozycji.

Buck próbował to zmienić ponownie w 2011 roku, kiedy klub próbował kupić CPO, badając możliwość odejścia od Stamford Bridge. To była wielka katastrofa PR dla Bucka, który zawiódł i tym samym zwrócił przeciwko niemu wielu fanów.

READ  Bechtel nawiązuje partnerstwa z polskimi firmami w ramach cywilnego programu jądrowego

Bruce Buck ma bliskie stosunki z Romanem Abramowiczem

Dystrybucja chipsów ziemniaczanych

Dla porównania, ten jest na bardzo małym końcu skali. We wrześniu 2018 roku Chelsea była w trasie w Lidze Europy, mierząc się z PAOK w Grecji. Fani bluesa, którzy wybrali się na wycieczkę do Salonik, zostali nagrodzeni w dziwny sposób.

Przed rozpoczęciem na stadionie Toumba, na drugim końcu pojawił się prawdziwy Buck, machając fanom wielkimi torbami chipsów ziemniaczanych i kilkoma butelkami wody. Gest dobrej woli – 10 paczek żetonów Tsakiris Salt i Oregano dla kibiców w cenie 22 euro – dobrze poradził sobie z kibicami, a drużyna Maurizio Sarriego wygrała mecz 1-0. Mimo to był to nieco niezdarny ruch PR ze strony Amerykanina, który niewiele zrobił, aby znormalizować swoją pozycję wśród fanów w ogóle.

„Niemyty Wielki”

„Nie jestem zwolennikiem, jako ogólnej propozycji, osłabiania dużych klubów, aby wszystkie wielkie kluby zostały umyte”. Ten cytat Bucka pojawił się zaledwie miesiąc po jego chipsach ziemniaczanych i pokazał jego prawdziwe oblicze. Przyszło to w odpowiedzi na UEFA, która szukała sposobów na zreformowanie równowagi konkurencyjnej w europejskim futbolu.

– Jeśli chodzi o równowagę konkurencyjną, która zawsze jest postrzegana w negatywny sposób, osobiście uważam, że rozwój piłki nożnej, klubów i zawodników jest ważny – dodał Buck. Jego komentarze wskazywały na zaskakujący brak perspektywy i poprzedzały najbardziej kontrowersyjną decyzję jego kadencji jako prezydenta.

Katastrofa Premier League

Protesty Europejskiej Premier League
Liga Europy nie była popularna wśród fanów Chelsea

Zerwanie z Ligą Europy było w kompletnym nieładzie. Pomysł był sprzeczny z prawie wszystkim, co reprezentował futbol i wywołał ogromne oburzenie wśród wszystkich zaangażowanych w grę. Nie trzeba dodawać, że Buck był po złej stronie historii, będąc za próbą zerwania.

READ  Polska nałoży nowe ograniczenia na osoby przyjeżdżające z Wielkiej Brytanii

Podobnie jak wiele innych klubów, fani Chelsea gromadzili się tłumnie i walczyli tak mocno, jak to możliwe, przeciwko przeprowadzce. The Chelsea Supporters Association nazwało tę sprawę „całkowitą zdradą”, dodając, że „chciwa decyzja, by wyłożyć kieszenie tych na szczycie i została podjęta bez względu na naszych lojalnych kibiców, naszą historię, naszą przyszłość lub przyszłość futbolu w ten kraj”.

Jak większość innych ludzi za nią, Buck musiał się wycofać i płaszczyć. Został również zmuszony do rezygnacji z funkcji Przewodniczącego Komitetu Nominacji Premier League oraz członka Komitetu Audytu i Wynagrodzeń w posunięciach, które podważyły ​​jego pozycję w grze.

Wypowiedz się! Jakie będzie dziedzictwo Bruce’a Bucka w Chelsea? Komentarz poniżej.

Radzenie sobie z karami

Most Stamford
Sankcje rządowe ujawniły więcej problemów dla Bruce’a Buck

Rok po fiasku Premier League, początek końca przyszedł dla Abramowicza – i jak się okazało, dla Bucka też. Decyzja rządu Wielkiej Brytanii o ukaraniu Abramowicza zamroziła Chelsea finansowo, a klub pogrążył się w chaosie. Podczas gdy kibice martwili się, co to oznacza dla planów transferowych i przedłużenia kontraktów, ci, którzy pracowali w klubie, mieli bardziej fundamentalną obawę, a mianowicie bezpieczeństwo pracy.

według Bramka Buck wysłał e-mail do wszystkich pracowników wkrótce po ogłoszeniu sankcji, w którym szef bluesa po prostu wezwał wszystkich, by pozostali zjednoczeni w tych bezprecedensowych czasach i „nie wyciekali żadnych poufnych informacji”, ale jakoś zignorował część dotyczącą bezpieczeństwa pracy.

głuchy dialekt boro oświadczenie

Napastnik Chelsea Romelu Lukaku (z lewej) oddaje ten strzał z linii podczas meczu ćwierćfinałowego Pucharu Anglii pomiędzy Middlesbrough i Chelsea na Riverside Stadium w Middlesbrough.
Chelsea nie dostała meczu FA Cup rozgrywanego za zamkniętymi drzwiami

Buck wykazał dodatkowy brak świadomości, jeśli chodzi o mecz FA Cup przeciwko Middlesbrough w marcu. Zasugerowano, aby mecz był rozgrywany za zamkniętymi drzwiami, aby zapewnić uczciwość sportową, ponieważ około 4000 fanów Chelsea nie było w stanie kupić biletów na mecz z powodu sankcji finansowych nałożonych na klub.

READ  Ukraińscy uchodźcy otrzymują pomoc od firmy Lanarkshire, ale organizator mówi, że to „kropla w morzu”

W oświadczeniu Chelsea stwierdzono, że „z wielką niechęcią zwracano się do zarządu FA, aby polecił, aby mecz był rozgrywany za zamkniętymi drzwiami ze względu na uczciwość sportową”. Buck najwyraźniej starał się utrzymać swój klub i kibiców, ale mu się to nie udało, nie zrobił właściwej notatki i był szeroko wyśmiewany.

Zarzuty faworyzowania rodziny Rickettów

Podczas przejęcia Buck był nękany zarzutami, że okazywał przychylność rodzinie Rickettów. Amerykańska rodzina, która jest właścicielem drużyny baseballowej Chicago Cubs, podjęła próbę przejęcia kontroli nad Chelsea, zanim wycofała się z powodu fali krytyki z zagranicy.

Oferta Ricketta okazała się bardzo niepopularna wśród wielu fanów Chelsea ze względu na dyskryminujące e-maile wysłane przez Joe Rickettsa w 2009 roku. Buck opuścił operację z mniejszym kredytem w banku ze względu na jego rzekome poparcie dla ich oferty. Raporty w telegraf W tamtym czasie inni oferenci okazywali przekonanie, że Buck wykorzystuje swoją pozycję, aby popchnąć ich związek do przodu. Ich późniejsza porażka i związek z dyskryminacją jeszcze bardziej zaszkodził reputacji Bucka.