Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Siedem najlepszych torów sypialnych w Europie na rok 2022 i później

Siedem najlepszych torów sypialnych w Europie na rok 2022 i później

1. Z Amsterdamu do Zurychu

nocna bramaLtd., austriackiej ÖBB, jest katalizatorem boomu nocnego, odkąd po uruchomieniu w 2016 r. zaczęła wprowadzać trasy nocne. Nowością w sieci jest 12-godzinna trasa nocna łącząca Holandię ze Szwajcarią przez Kolonię i Frankfurt Niemcy. Pociąg łączy się również z Eurostar w Amsterdamie, więc podróżni z Londynu mogą wskoczyć na pokład i zdrzemnąć się w drodze na południe. Oprócz rozsądnych cen, zakwaterowanie w Nightjet jest zróżnicowane i obejmuje karuzele i czteroosobowe wagony do kabin sypialnych z łazienką ze śniadaniem wiedeńskim. Ceny kuszetek od 59,90 € (50 £).

2. Z Paryża do Rzymu

Wskocz w luksusy na tej nowej trasie między dwiema najbardziej stylowymi stolicami Europy. Po ekspansji na Venice Simplon-Orient-Express w ciągu ostatnich dwóch lat, Belmond W kwietniu tego roku po 14-letniej przerwie ponownie uruchomił tor kolejowy w Rzymie. Goście mogą pojeździć w misternie odrestaurowanych karetach z lat 20. XX wieku na kieliszek szampana przed czterodaniową kolacją z deską serów, kawą i ciasteczkami na dokładkę. Wózek barowy to kolejny przystanek, w którym przed snem możesz poczuć fale i bić na Baby Grand. Prywatne kajuty z obsługą gospodarza wahają się od wyłożonego drewnem bliźniaka z odwróconą koją bankietową po luksusowy Grand Suite. Kabina podwójna od 3353 GBP.

3. Sztokholm do Hamburga

Szwecja zbliży się do kontynentu europejskiego, ponieważ podkład SJ zostanie wkrótce wprowadzony na rynek. od września, SJ Euro Noc Będzie to pierwszy w tym roku codzienny pociąg nocny między Szwecją a resztą kontynentu. Wyjeżdżając z eleganckiego Sztokholmu około 17:30, pociąg przejedzie przez Malmö, Kopenhagę i Odense, zanim następnego ranka dotrze do Hamburga, miasta portowego poprzecinanego kanałami i zasilanego przez tętniące życiem kawiarnie. To także zrównoważona podróż: w Szwecji podkład będzie zasilany w 100% energią odnawialną. Wybierz spośród wózków dziecięcych, sześciołóżkowych wózków lub wygodnych kabin do spania z prysznicem. Miejsce sypialne drugiej klasy od 79,90 € (67,30 £).

READ  Skup się na „Tak Plescu” Raviego Brzozowskiego - Odkryj inną muzykę z Eurowizji 2021 - EuroVisionary

4. Graz do Warszawy

Tego lata lista Wiedeń Warszawa nocna brama Usługa zostanie rozszerzona do drugiego co do wielkości miasta w Austrii, położonego na skraju Alp. Poświęć czas na odkrywanie jego skarbów; Wspinaj się na zalesione wzgórze Schlossberg, aby podziwiać rozświetlone na czerwono dachy miasta i odkrywaj oszałamiającą mieszankę średniowiecznej, barokowej i renesansowej architektury. Wyjeżdżając z Grazu około godziny kolacji, pociąg połączy się z Ostrawą w Czechach, a następnie z Krakowa, zanim dotrze do stolicy Polski przed godziną 9 rano. Zrównoważeni podróżnicy mogą spać spokojnie, ponieważ wszystkie Nightjety działają na liniach zelektryfikowanych i wykorzystują w 100% zieloną energię w Austrii. Trzyosobowe łóżko od 64,90 € (55 £) za sztukę.