Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sieć Soros zwraca się w stronę Polski, zdementowując pogłoski o wycofaniu się Europy ━ Europejski Konserwatywny

Sieć Soros zwraca się w stronę Polski, zdementowując pogłoski o wycofaniu się Europy ━ Europejski Konserwatywny

Wydaje się, że wiadomość o upadku Europejskiego Społeczeństwa Otwartego była mocno przesadzona, jak stwierdził Aleksander Soros, nowy spadkobierca Sieci Społeczeństwa Obywatelskiego, potwierdzony Jego zaangażowanie na kontynencie wskazywało na chęć podwojenia wysiłków w Polsce i na Ukrainie w kolumnie z proatlantyckimi. Polityka Opublikowano w tym tygodniu.

Sieć organizacji pozarządowych Open Society, pomysł urodzonego na Węgrzech biznesmena George’a Sorosa, zyskała międzynarodową sławę dzięki agresywnemu forsowaniu postępowej polityki w zakresie imigracji i polityki społecznej. eksmisja Z Węgier w 2018 r. w związku z tym, co rząd Fides określił jako działania wywrotowe.

W sierpniu zaczęły krążyć pogłoski o wewnętrznej organizacji Open Society, która chce zmienić swoją orientację z dala od Europy, a dokumenty, które wyciekły, opisywały, że wyżsi rangą członkowie grupy chcieli zacząć od przyszłego roku drastycznie ograniczać swoją działalność w Europie, aby skupić się bardziej na Azji i Europie. świat. południe.

W swoim artykule redakcyjnym dla PolitykaSoros Jr. całkowicie odrzucił pomysł, jakoby Społeczeństwo Otwarte rozważało opuszczenie Europy, zamiast tego jasno wyraził chęć skupienia się w większym stopniu na Europie Wschodniej i Bałkanach Zachodnich, wskazując na względny wzrost gospodarczy i polityczny Polski po inwazji Rosji na Ukrainę.

Generalnie jesteśmy świadkami przesunięcia się Europy na Wschód. Wojna na Ukrainie miałaby niezliczone konsekwencje, a wzrost pozycji Polski na wiodącą gospodarkę ostatecznie uczyniłby ją płatnikiem netto do UE. A teraz o przyszłości odpowiedzialnego demokratycznego rządu w Europie decydują się nie tylko w Paryżu i Berlinie, ale także w Warszawie, Kijowie i Pradze.

Skupienie się Sieci Sorosa na Polsce następuje w okresie trwającej w kraju kampanii wyborczej, w której rządząca konserwatywna administracja – w postaci partii Prawo i Sprawiedliwość – broni się przed atakiem interwencji ze strony Brukseli, na czele której zaciekle wspiera liberalną opozycję. przez byłego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

READ  Darlington właściwe rozwiązania biznesowe firmy

W artykule Sorosa podkreślił także chęć Otwartego Społeczeństwa do odegrania roli w procesie akcesyjnym Bałkanów Zachodnich (Serbii, Czarnogóry, Macedonii, Albanii) do UE, a także wniosków o członkostwo Ukrainy i Mołdawii w UE, które zostały przyspieszone po wybuch. wojny na Ukrainie.

Z poufnego raportu na temat planów integracji Ukrainy z Unią Europejską wynika, że ​​liberalni przywódcy europejscy chcą zapobiec powtórzeniu się węgierskich i polskich sporów dotyczących praworządności, zapewniając istnienie postępowych rządów w nowych państwach członkowskich UE w miarę przygotowań bloku rozwijać się na wschód.

Wszystko wskazuje na to, że Open Society Foundations znajduje się w fazie znaczących przemian, ponieważ Alexander, najmłodszy syn George’a Sorosa, przejął stery grupy charytatywnej i wyraził chęć skupienia się na przyszłorocznych wyborach w USA i Europie.