Siatkówka-Japonia wygrywa pierwsze od 29 lat, Iran pokonuje Polskę w epickim starciu

TOKIO, 24 lipca (Reuters) – Gospodarz Japońscy gospodarze, którzy wygrali swoje pierwsze od 29 lat igrzyska olimpijskie, rozpoczęli swoją kampanię w siatkówkę, gdy Iran zmiażdżył Polskę w pięciosetowym epickim meczu w ich otwieraczu Pool A w sobotę na arenie Bare Aria .

To był pierwszy raz, kiedy Japonia pokonała Wenezuelę od meczu z Barceloną w 1992 roku, a prowadzili ją Yuki Ishikawa (15 punktów) i 19-letni Run Takahashi (11 punktów).

Akihiro Yamachi również był w formie zainspirowanej w sieci, gdy Japonia przypieczętowała zwycięstwo 25-21 25-20 25-15. Nie mając nic, co dzieliłoby strony 16-16 w pierwszym zestawie, Yamachi stworzył trzy bloki pod rząd, aby dać Japonii prowadzenie.

O ile ruch w jedną stronę zdominowali gospodarze na trzecim miejscu, to Japonia nigdy nie zrezygnowała z przewagi w drugim secie, o którą zaciekle walczyli.

„Nie panikowaliśmy, skupiliśmy się na tym, co musimy zrobić” – powiedział dziennikarzom Ishikawa. „Gdybyśmy mieli publiczność na arenie, zdecydowanie zachęciliby nas bardziej. Ale fakt, że nie ma tu fanów, nie zmniejsza naszej motywacji do olimpiady”.

18-25 25-22 25-22 22-25 23-21 Iran pokonał Polskę 2-1 / 2 w napiętym meczu.

23-punktowa przewaga Wilfredo Lyon uratowała Polskę sześć punktów meczowych, a dwa decydowały o sobie, ponieważ zmęczenie i oba zespoły serwowały słabo, dopóki Iran ostatecznie nie wygrał siódmego meczu.

Wcześniej Włochy wycofały się z dwóch setów, aby zapewnić sobie znaczące zwycięstwo nad Kanadą na Pool Ave.

Kanadyjczycy Sharon Vernon-Evans i Lucas van Bergel odnieśli większość wczesnych strat, ale Włochy, które zdobyły srebro w 2016 roku, w końcu znalazły przepaść, aby zmusić do remisu i wygrać z Kanadą.

Włoski duet Alessandro Michelito i Osmani Juventorena zdobyli odpowiednio 24 i 21 punktów, a Kalasi Gianluca również zdobył cztery punkty z bloków w siatce.

„Ponieważ to były moje pierwsze igrzyska olimpijskie, byłem zdenerwowany, ale starałem się skupić na sporcie… Smutne jest to, że nie mogłem tu zobaczyć kibiców” – powiedział 19-letni Micheletto.

READ  Z Polski do Palo Alto, długa rodzinna podróż Tory

W grupie B Argentyna wygrała seta otwarcia z drużyną Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, ale wkrótce dołączyli do niej Maksym Michajłow i Dmitrij Wołkow z 33 punktami, podczas gdy zespół zdobył 13 tomów.

Brazylia i Stany Zjednoczone – złoci i brązowi medaliści z 2016 roku – wygrali wygodnie w równych setach odpowiednio z Tunezją i Francją.