Siatkówka-Brazylia karze Argentynę, największą kałużę błota w Japonii

TOKIO, 26 lipca (Reuters) – Brazylia pokonała Argentynę dwoma setami w ekscytującym meczu olimpijskim mężczyzn w sobotę, pokonując mistrzów świata Polskę i Iran szokującym początkiem w szokującym początku.

Argentyna zajęła pierwsze dwa sety i zajęła czwarte miejsce z przewagą 17-11. Brazylia po raz kolejny wstrząsnęła rywalem z Ameryki Południowej kolejnymi blokami.

Obie strony grały łeb w łeb i remisowały 14-14 w piątym secie, ale Brazylia, próbując awansować do piątego finału z rzędu, złapała się na odwagę, by mieć rację w dwóch zwycięstwach 19-25 21-25 w grupie B 25-16 25- 21 16-14 Zwycięstwa.

Wcześniej wiceliderka Polski pokonała Włochy 25-20 26-24 25-20. Zabójca z pola Wilfred Leon, który nie mógł otworzyć konta w puli A, objął prowadzenie z 18 punktami.

Włoski duet Alessandro Michelito i Osmani Juventorena, którzy byli gwiazdami porywającego sobotniego zwycięstwa z Kanadą, mieli po dziewięć punktów, ale polska obrona okazała się bardzo skuteczna.

„Od zera do 10 myślę, że nasz występ to osiem, co nie jest najlepszym” – powiedział dziennikarzom Lyon. „Ale wygraliśmy. To jest najważniejsza część.”

Japonia Top Pool a

Japonia przegrała seta otwarcia z Kanadą, ale w kolejnych rajdach ich cierpliwość, Yuji Nishita (23 punkty) i Yuki Ishikawa (22) wygrali 23-25 ​​25-23 25-23 25-20.

– Następnym przeciwnikiem są Włochy grające na wysokim poziomie, więc skupię się na następnym meczu. Zobaczymy, co będzie dalej – powiedział Nishita, który w maju doznał kontuzji kostki.

Po epickim pięciosetowym zwycięstwie Iranu nad Polską w meczu otwarcia w sobotę, odbyli stosunkowo komfortową podróż w drugim meczu z Wenezuelą, wygrywając 25-17 25-20 25-18 i siedząc w drugiej puli.

Iran zdominował serwis, tworząc 10 tomów w sieci, a Amir Kafor z 16 punktami i Meesam Salehi z 13 punktami stworzyli mnóstwo okazji do skoków.

„Dzisiaj kontrolowaliśmy grę i popełniliśmy mniej błędów” – powiedział Kafor.

READ  Mundial 2022: polska gwiazda podejmuje drastyczne kroki, by zabezpieczyć koszulkę Lionela Messiego

W puli B Taylor Sander ponownie zaimponował Stanom Zjednoczonym 17 punktami, ale wylądowali w czterech setach dla drużyny Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC).

Z 16 punktami Dmitrija Wołkowa, czterej Rosjanie zakończyli w dwucyfrowej liczbie, podczas gdy Stany Zjednoczone wykonały 48 kopnięć, pokonując ROC 25-23 27-25 21-25 25-23.