Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Shropshire: Apel Rady Ellesmere w sprawie cmentarza miejskiego

Shropshire: Apel Rady Ellesmere w sprawie cmentarza miejskiego

Według apelu o pomoc wystosowanego przez miejskie rady holownicze w Ellesmere będzie potrzebnych więcej miejsc pochówku.

Rada Miasta Ellesmere i Rada Parafii Wiejskiej Ellesmere pilnie zwróciły się do lokalnych właścicieli gruntów o miejsce pochówku, które będzie niezbędne dla mieszkańców miasta i okolic w ciągu najbliższych kilku lat.

Radna burmistrza Ellesmere, Anne Wignall, powiedziała, że ​​odwołanie opiera się na kurczącej się przestrzeni na cmentarzu Swan Hill, niedaleko Mere, z obawami, że będzie wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić nawet pięć lat.

Powiedziała: „Staramy się o ziemię, ponieważ cmentarz Swan Hill w mieście się zapełnia i mamy wystarczająco dużo miejsca na pochówek na następne trzy do pięciu lat.

„Idealnie chcielibyśmy, aby ziemia znajdowała się w odległości krótkiego spaceru od miasta i miała powierzchnię około akra”.

Według obu rad nowe miejsce pochówku musi być zgodne z przepisami Agencji Środowiska, takimi jak zakaz posiadania gruntów na obszarach, na których wody gruntowe są bardzo wrażliwe; gdzie ziemia jest narażona na powódź; A może kamień węgielny jest niezmieniony.

Jednak w niektórych przypadkach pozwolenie środowiskowe pozwoli na zastosowanie środków łagodzących i kontrolnych w celu ochrony środowiska wodnego.

Czytaj więcej:

Cllr Graham Dyke z Ellesmere Rural Parish Council i przewodniczący Joint Cemetery Working Group powiedział: „Cmentarz nie powinien znajdować się na niskim terenie, który łatwo zalewa, i zostaną przeprowadzone szeroko zakrojone testy w celu określenia przydatności miejsca.

„Mamy nadzieję, że lokalny właściciel gruntu wystąpi naprzód i pomoże nam znaleźć rozwiązanie tego palącego problemu, który musimy rozwiązać dla spokoju ducha miejscowej ludności”.

Wspólna grupa robocza ds. cmentarzy składa się z radnych reprezentujących Radę Miasta Ellesmere i Radę Parafii Wiejskiej Ellesmere.

Cmentarzem opiekuje się koordynator cmentarza, David Jones. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Davidem Jonesem, koordynatorem cmentarza, pod numerem 01939 260653; [email protected]

READ  Co kryje się za każdym stopniem kwadratowym w przestrzeni kosmicznej?