Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Showdown: Najlepsza dwunastka Europy prezentuje to, co najlepsze w Europie

Showdown: Najlepsza dwunastka Europy prezentuje to, co najlepsze w Europie

Europejski turniej Top 12 Showdown, znany jako ETT, rozpoczął się w weekend w Wilnie na Litwie i zgromadził crème de la crème European Showdown. W tym prestiżowym wydarzeniu wzięło udział 12 najlepszych graczy z rankingu IBSA, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, i było to ekscytujący pokaz talentu, determinacji i sportowej rywalizacji.

Jedną z unikalnych cech tego turnieju był system ligowy, co oznaczało, że każdy gracz miał okazję zmierzyć się ze sobą. Każdy mecz rozgrywany był do trzech wygranych setów, zaostrzając rywalizację i sprawdzając umiejętności oraz wytrzymałość uczestników.

W rywalizacji mężczyzn światowy lider Denis Ovsjannikovs z Łotwy pokazał swoje wyjątkowe umiejętności zajmując pierwsze miejsce. Ovsjaņņikovs poniósł w turnieju tylko jedną porażkę, co świadczy o jego konsekwentnych występach. Drugie miejsce zajął Włoch Marco Carrai, który na 11 meczów odniósł osiem zwycięstw. Trzecie miejsce z siedmioma zwycięstwami zajął Adrian Sloninka z Polski. Czwarte miejsce zajął Belg Christophe Eilers, który przez cały konkurs spisał się znakomicie i jako jedyny pokonał mistrza.

#Dostępność – podium mężczyzn na Mistrzostwach Europy Top 12 2023 z (od lewej do prawej) srebrnym medalistą Marco Karai z Włoch, złotym medalistą Denisem Ovsjannikovsem z Łotwy i brązowym medalistą Adrianem Sloninką z Polski.

Hanna Vilmi z Finlandii, wicemistrzyni świata kobiet, zdominowała pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie swoje mecze i tracąc zaledwie trzy sety w 11 meczach. Dominika Choi z Polski zajęła drugie miejsce z dziewięcioma zwycięstwami w 11 meczach. Elvina Vidot z Francji zajęła trzecie miejsce z siedmioma zwycięstwami, uzupełniając czołowe zawodniczki w rywalizacji kobiet.

#Dostępność – podium kobiet na XII Mistrzostwach Europy 2023 z (od lewej do prawej) srebrną medalistką Dominiką Choi z Polski, złotą medalistką Hanną Velmi z Finlandii i brązową medalistką Elviną Vidot z Francji.

Wydarzenie w Wilnie nie tylko pokazało umiejętności europejskich liderów rankingów, ale także przyniosło rozwój wschodzących talentów z różnych krajów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Marketa Trnkakova z Czech, najniżej sklasyfikowana zawodniczka turnieju, która dzielnie walczyła z najlepszymi europejskimi zawodniczkami, a w piątym secie przegrała jedynie niewielką przewagą kilka meczów.

Podsumowując, ogromne podziękowania należą się organizatorowi turnieju, Linasowi Balcisowi z Litewskiego Klubu Sportowego Niewidomych w Vegas, którego zaangażowanie i wysiłki umożliwiły zorganizowanie tego wydarzenia.