Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Setki tysięcy użytkowników telefonów z Androidem z Tinder i Candy Crush mogą być winne setkom tysięcy użytkowników w ramach rekompensaty

Miliony użytkowników telefonów z Androidem, którzy korzystali ze Sklepu Google Play, mogą otrzymać odszkodowanie od giganta technologicznego, jeśli nowa sprawa sądowa się powiedzie.

Pozew został złożony w imieniu prawie 20 milionów osób w Wielkiej Brytanii, które pobrały aplikacje ze Sklepu na swoje telefony z Androidem.

1

Roszczenie może prowadzić do płatności dla milionów użytkowników telefonów z systemem Androidkredyt: Getty

Obrażenia mogą osiągnąć średnio 47 funtów na osobę – i prawdopodobnie będą znacznie wyższe dla graczy.

Powodowie twierdzą, że całkowity rachunek Google może wynieść nawet 920 milionów funtów.

Ci, którzy pobrali popularne aplikacje, w tym Tinder, Roblox i Candy Crush Saga ze Sklepu, prawdopodobnie będą się kwalifikować.

Pozew wytoczyła mistrzyni konsumentów Liz Cole w Londyńskim Sądzie Apelacyjnym ds. Konkurencji.

Wcześniej szef działu cyfrowego w Consumer International i dyrektor ds. polityki cyfrowej w Citizens Advice, ma ponad dwanaście lat doświadczenia w prowadzeniu kampanii na rzecz praw konsumentów w Internecie.

Jej pozew twierdzi, że 30-procentowa dopłata w sklepie Google Play do zakupów cyfrowych jest „przesadzona i niesprawiedliwa”.

Wyzwanie twierdzi również, że ograniczenia umowne i techniczne skutkują zamknięciem konkurencji w dystrybucji aplikacji na urządzeniach z Androidem.

Pani Cole powiedziała: „Google wykonał niesamowitą robotę, udostępniając wszystkie zalety smartfonów milionom ludzi, w tym mnie w Wielkiej Brytanii.

„Ale chociaż twierdzi, że jest systemem otwartym, który oferuje wybór, w rzeczywistości Google zamknął konkurencję i zamknął konsumentów we własnym sklepie z aplikacjami i systemie płatności.

„Google jest strażnikiem wielu usług cyfrowych i ma obowiązek nie nadużywać tej pozycji i nie obciążać zwykłych konsumentów.

„Te ukryte opłaty są nielegalne, a klienci Google zasługują na lepsze odszkodowanie i traktowanie ze strony Google w przyszłości”.

Ale Google powiedział: „Ten proces sądowy ignoruje korzyści i opcje oferowane przez Androida i Google Play.

„Android daje ludziom więcej możliwości niż jakakolwiek inna platforma mobilna w decydowaniu, z których aplikacji i sklepów z aplikacjami korzystać — w rzeczywistości większość telefonów z Androidem jest fabrycznie wyposażona w więcej niż jeden sklep z aplikacjami”.

READ  Nintendo może wykorzystać doskonałą rozdzielczość FidelityFX firmy AMD, aby zwiększyć wydajność Switcha

Gigant technologiczny twierdzi, że większość aplikacji jest bezpłatna dla konsumentów.

Czy kwalifikujesz się do odszkodowania?

Nie musisz nic robić, aby dołączyć do wniosku, jeśli uważasz, że się kwalifikujesz.

Jeśli sąd przyzna jakiekolwiek odszkodowanie, użytkownicy mogą być zmuszeni do zarejestrowania się w celu uzyskania odszkodowania.

Aby być w kolejce do zapłaty, jeśli sprawa zakończy się powodzeniem, musisz kupić aplikację, treści cyfrowe, subskrypcje lub usługi w brytyjskiej wersji Sklepu Google Play.

Musi mieć miejsce od 1 października 2015 r. na smartfonie lub tablecie z systemem Android, na których wstępnie zainstalowano Sklep Google Play.

Ale być może będziesz musiał chwilę poczekać, aby odzyskać pieniądze. Jeśli odwołanie przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami, proces prawny prawdopodobnie potrwa kilka lat.

To nie jedyna firma, która toczy batalię prawną o odszkodowania dla klientów.

Na początku tego roku ujawniliśmy, w jaki sposób TikTok boryka się z problemem wielomiliardowym, a dzieciaki mogą być winne po kilka tysięcy . ..

podczas MasterCard stanęła w obliczu bitwy Gdzie klienci mogą stać w kolejce po 300 funtów

Dziewczyna zawstydza swojego niewiernego chłopaka, szukając pokoju hotelowego, dzwoni do Tindera T