Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Setki łapią spektakularną kulę ognia przelatującą niewygodnie blisko ziemi przestrzeń

Dla American Meteor Society było to proste Stało się 2281-2021, Niezwykła nazwa cudownej kuli ognia, która przeleciała niewygodnie blisko Ziemi w poniedziałek.

Ognisty ślad i pozorna eksplozja skał kosmicznych zostały uchwycone na kamerach dzwonkowych i kamerach samochodowych i były widoczne dla obserwatorów z Florydy po Bahamy Przeleciał około 9300 mil nad planetą około 22:19 czasu wschodniego.

Ekipa telewizyjna w West Palm Beach Nagrywałem Jak istota pasiasta po niebiosach; Właściciel domu w Parkland Przejął imprezę Kilka innych osób przesłało mi materiał z kamery bezpieczeństwa Baza danych AMS; Mieszkańcy Grand Bahama zgłosili eksplozję dźwiękową.

We wtorek trwała dyskusja o tym, co widzieli. Niektórzy eksperci uważali, że tak Asteroida 2021 GW4Astronomowie zauważyli go po raz pierwszy pięć dni temu w Mount Lemmon SkyCenter w Arizonie i obliczyli, że w poniedziałek podróżuje niebezpiecznie do szeregu satelitów krążących wokół Ziemi, z których najbliższy ma tylko 1200 mil.

Prawie Rozmiar małego samochodu, Asteroida spłonęła w ziemskiej atmosferze. Ale liczyła się mniej niż jedna piąta odległości od Ziemi do Księżyca Jeden z najbliższych pasów ostatnio.

Niektórzy uważają, że obiekt może być plikiem Kawałek Z asteroidy. Astronom Jonathan McDowell z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics powiedział, że obiekt został Zwykła kula ognia Nie ma to nic wspólnego z GW4.

Do południa we wtorek ponad 200 osób przesłało do AMS raporty i filmy, dzięki czemu było to jedno z największych wydarzeń 2021 roku. Baza danych.

W zeszłym miesiącu na niebie Seattle pojawił się „deszcz meteorytów”, który zahipnotyzował widzów Odłamki spadające z rakiety SpaceX Falcon 9 Został wystrzelony wcześniej tego dnia z Kennedy Space Center na Florydzie.

W poniedziałek nie było żadnych startów kosmicznych z ziemi amerykańskiej. Jest prawie pewne, że światło widzialne nad Oceanem Atlantyckim zostało spowodowane przez ciało niebieskie.

READ  Mężczyzna przykuty do wózka inwalidzkiego buduje „windę” zasilaną energią słoneczną, aby przenieść się do mieszkania [Video]