Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Setki łapią spektakularną kulę ognia przelatującą niewygodnie blisko ziemi przestrzeń

Dla American Meteor Society było to proste Stało się 2281-2021, Niezwykła nazwa cudownej kuli ognia, która przeleciała niewygodnie blisko Ziemi w poniedziałek.

Ognisty ślad i pozorna eksplozja skał kosmicznych zostały uchwycone na kamerach dzwonkowych i kamerach samochodowych i były widoczne dla obserwatorów z Florydy po Bahamy Przeleciał około 9300 mil nad planetą około 22:19 czasu wschodniego.

Ekipa telewizyjna w West Palm Beach Nagrywałem Jak istota pasiasta po niebiosach; Właściciel domu w Parkland Przejął imprezę Kilka innych osób przesłało mi materiał z kamery bezpieczeństwa Baza danych AMS; Mieszkańcy Grand Bahama zgłosili eksplozję dźwiękową.

We wtorek trwała dyskusja o tym, co widzieli. Niektórzy eksperci uważali, że tak Asteroida 2021 GW4Astronomowie zauważyli go po raz pierwszy pięć dni temu w Mount Lemmon SkyCenter w Arizonie i obliczyli, że w poniedziałek podróżuje niebezpiecznie do szeregu satelitów krążących wokół Ziemi, z których najbliższy ma tylko 1200 mil.

Prawie Rozmiar małego samochodu, Asteroida spłonęła w ziemskiej atmosferze. Ale liczyła się mniej niż jedna piąta odległości od Ziemi do Księżyca Jeden z najbliższych pasów ostatnio.

Niektórzy uważają, że obiekt może być plikiem Kawałek Z asteroidy. Astronom Jonathan McDowell z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics powiedział, że obiekt został Zwykła kula ognia Nie ma to nic wspólnego z GW4.

Do południa we wtorek ponad 200 osób przesłało do AMS raporty i filmy, dzięki czemu było to jedno z największych wydarzeń 2021 roku. Baza danych.

W zeszłym miesiącu na niebie Seattle pojawił się „deszcz meteorytów”, który zahipnotyzował widzów Odłamki spadające z rakiety SpaceX Falcon 9 Został wystrzelony wcześniej tego dnia z Kennedy Space Center na Florydzie.

W poniedziałek nie było żadnych startów kosmicznych z ziemi amerykańskiej. Jest prawie pewne, że światło widzialne nad Oceanem Atlantyckim zostało spowodowane przez ciało niebieskie.

READ  Platformówka z przewijaniem bocznym „Pompom: The Great Space Rescue” nadejdzie na Switcha 25 października