Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Setki dołączają do strajku w liceum w Minneapolis: „Policja się o nas nie troszczy” | Minneapolis

„Gwardia Narodowa, idź do domu!” Setki nastolatków śpiewało na silnie ufortyfikowanym terenie Minneapolis Poniedziałek, w ramach ogólnostanowych strajków w liceum w sprawie zabójstwa przez policję Dona Wrighta i George’a Floyda.

W sąsiednim Saint Paul ponad stu studentów zaniosło swoje skargi na brutalność policji do Kapitolu, gdzie prawodawców można było zobaczyć wewnątrz ogrodzonego budynku państwowego, spoglądających przez zasłony, by spojrzeć na demonstrantów na zewnątrz.

Strajki w liceach przeciwko niesprawiedliwości rasowej i brutalności policji miały miejsce, podobnie jak w sądzie w Minneapolis Posłuchaj argumentów końcowych Na procesie Derek Chauvin został zamordowany. Miasto przygotowywało się do wydania wyroku, z setkami żołnierzy Gwardii Narodowej.

Licealiści z całego Minneapolis siedzą w milczeniu podczas demonstracji. Zdjęcie: Brandon Bell / Getty Images

Protesty studentów na Instagramie zostały zorganizowane przez Minnesota Teen Activists, lokalną grupę założoną po protestach George’a Floyda zeszłego lata. Protesty zaplanowali uczniowie z co najmniej 110 szkół w stanie Minnesota W dół Wright Grupa powiedziała w poniedziałek.

O 13:47, kiedy Daunte Wright został postrzelony osiem dni wcześniej, było ich setki Minneapolis Nastolatki usiadły razem na podłodze, aby świętować trzy minuty ciszy. Padał lekki śnieg, a ich twarze były ponure.

Resian, lat 16, uczeń Veer High School for the Arts, powiedział, że spędził te trzy minuty na myśleniu o „zmianie, której dokonamy”.

Powiedział, że jako młody Murzyn musiał uczestniczyć w proteście, mimo że jego matka, zaniepokojona ryzykiem, próbowała go przekonać, by tego nie robił. Powiedział, że chce „walczyć o to, w co wierzę”.

„Szkoda, że ​​dzieciaki wychodzą i walczą o nasze życie” – powiedział student z North Community High School tłumowi co najmniej 600 młodych ludzi.

READ  Kobieta została aresztowana po tym, jak wbiegła na płytę lotniska i próbowała zasygnalizować spóźniony samolot

Podczas gdy wielu mówców prowadzących pieśni było w wieku 16 lat, głos zabierali również dorośli organizatorzy, w tym przedstawiciele lokalnego NAACP.

Po zabójstwie George’a Floyda Kimberly Bernard, organizatorka Nowego Jorku wraz z Marszem Czarnych Kobiet, powiedziała: „Ameryka już nigdy nie będzie taka sama”. „Nie ma powrotu do tego, co było wcześniej”.

Michael Henderson, lat 13, przemawia podczas protestu w Minneapolis.
Michael Henderson, lat 13, przemawia podczas protestu w Minneapolis. Zdjęcie: Octavio Jones / Reuters

W St. Paul protestujący studenci, niektórzy w szóstej klasie, powiedzieli, że są sfrustrowani faktem, iż stanowe ustawodawcy nie przyjęli jeszcze ustawodawstwa dotyczącego reformy policji.

Trwa jeden proces i zabili innego czarnego człowieka. Po prostu chce to pokazać [the police] „Nie przejmuj się nami” – powiedziała 16-letnia Lania Allen. „Nie mają winy”.

„Jak mogę siedzieć w szkole i uczyć się o II wojnie światowej… kiedy jestem tutaj, aby zaprotestować o swoją przyszłość?” – powiedziała Anisa Lewis, studentka Instytutu Artystów Performatywnych św. Pawła.

Tylko dwóch stanowych ustawodawców pojawiło się, aby porozmawiać ze studentami przez ogrodzenie ochronne wokół budynku Kapitolu.

Senator Omar Fateh, reprezentujący dzielnicę, w której zginął George Floyd, powiedział studenckim tłumom: „George Floyd został zabity rok temu w południowym Minneapolis i od tego czasu nie zrobiliśmy ani jednej rzeczy na Kapitolu”.

„Jesteśmy naprawdę wdzięczni, że dziś tu jesteśmy. Rozmawiamy z trąbką wiszącą na płocie, który oddziela go od młodych aktywistów” – powiedział Fatah – „Nie możemy odnieść sukcesu bez waszego wsparcia.

Lewis powiedziała, że ​​wierzy, że gdyby ustawodawcy podjęli pilne działania, Don Wright nie zostałby zabity tydzień wcześniej.

„Mogliśmy temu zapobiec [Wright’s death] Powiedział Lewis. – Zrobiliśmy swoje. To ich szansa. W przeciwnym razie to tylko kilka pustych słów.

Kilku nauczycieli dołączyło do nastolatków podczas protestu w Kapitolu, ale pozostali z tyłu tłumu.

READ  Widziałem spodki: Obama waży, gdy rośnie zainteresowanie USA UFO | UFO

„Myślę, że mogą wstać i prowadzić, a my musimy dać im taką przestrzeń” – powiedziała Christina Eftland, nauczycielka matematyki na UMA. „Oni sami mają dużą moc”.

Widok studentów organizujących protesty „przyniósł poczucie nadziei i rozpaczy” – powiedział Jean Faufer, nauczyciel pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie UMA. „Czy coś z tego ma znaczenie dla George’a Floyda i jego rodziny? Nie możemy nic zrobić, aby to naprawić”.

Aktywiści studenccy w Minnesocie organizowali także protesty przy ul PiekarzRobinsdale CarltonI St. Louis ParkI South Saint PaulI RosevilleI MoreheadI Maple Grove, I Czerwone SkrzydłoWedług postów w mediach społecznościowych.

Wcześniej była to grupa Minnesota Teen Activists Zebrał ponad 80 000 dolarów Aby wesprzeć małe lokalne firmy, które zostały dotknięte protestami zeszłego lata, powiedział jeden z organizatorów.