Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sesja z prezesem Agencji Kosmicznej ZEA

poniedziałek, 18 kwietnia 2022 o 12:19

Prezes Agencji Kosmicznej ZEA i Minister Zaawansowanych Technologii Sarah Al Amiri rozmawia z City AM

Po doprowadzeniu Zjednoczonych Emiratów Arabskich na Marsa Sarah Al Amiri, szefowa agencji kosmicznej, przewiduje, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat „ludzkie poszukiwania posuną się dalej niż od bardzo dawna”.

Szef kosmosu jest teraz gotowy, aby pomóc Agencji Kosmicznej ZEA w nawigacji międzyplanetarnej misji przez nasz Układ Słoneczny na orbitę Wenus.

Misja planetarna ZEA, zaplanowana na 2028 r., ma na celu zbadanie pasa asteroid między Marsem a Jowiszem, który jest źródłem większości meteorytów wpływających na Ziemię.

Rozmawiając z jestem miastem. Al-Amiri, minister zaawansowanych technologii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wyjaśnił, że projekt wykorzysta swoją udaną misję na Marsa, znaną jako Hope, jako model dla swojego najbardziej ambitnego do tej pory projektu.

„Opiera się na lekcjach wyciągniętych z misji eksploracji Marsa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich” – powiedziała rzeczniczka ambasady ZEA w Londynie. „Wykorzystuje wiele projektów statków kosmicznych do misji eksploracyjnej Marsa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

„To interesujący punkt dla sektora kosmicznego… Dostęp do kosmosu jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej”.

Chociaż wciąż jest miejsce na wzrost w zakresie projektowania i innowacji, kraj ten rozwija prawdziwy „ekosystem” kosmiczny, aby pobudzić inwestycje, podobnie jak plany Wielkiej Brytanii.

Al-Amiri, który dorastał w czasie, zanim Zjednoczone Emiraty Arabskie ustanowiły program kosmiczny, wyjaśnił, że „musi on być w pewnym momencie samowystarczalny”.

„Nadajemy priorytet sektorowi kosmicznemu i firmom w Zjednoczonych Emiratach Arabskich” – kontynuowała. „W ramach nowej misji tworzymy nowy program i chcemy być zaangażowani w jak najwięcej firm”.

Obecnie Misja Międzyplanetarna zakończyła „Koncepcję Misji”, w której agencja spełnia wymagania wyższego poziomu przed przystąpieniem do projektowania statku kosmicznego.

READ  W sąsiedniej galaktyce odkryto niezwykłą czarną dziurę, jak żadna inna

Teraz na etapie projektowania śmiała misja wymaga śmiałego projektu statku na pięcioletnią podróż.

„Wenus to planeta wspomagana grawitacyjnie, która porusza się bardziej w kierunku Słońca niż poprzednia misja, którą wystartowaliśmy”, powiedziała, co oznacza, że ​​misja wymaga pojazdu, który może wytrzymać wysokie poziomy promieniowania i pływy na orbicie Wenus.

Sonda ma odbyć pierwszy lot z dużego pasa asteroid w 2030 roku, zanim przeleci przez siedem innych pasów i wyląduje na asteroidzie 560 milionów kilometrów od Ziemi w 2033 roku – czyniąc ZEA czwartym krajem, który wylądował na asteroidzie. .

następne dziesięć lat

Oprócz ludzkiej eksploracji, jakiej nigdy wcześniej nie widzieliśmy, Al Amiri spodziewa się również, że rozwijający się przemysł kosmiczny będzie nadal „schodził w sferę wykorzystania danych kosmicznych” w ciągu następnej dekady, ponieważ rządy i firmy starają się kontrolować zmiany klimatu, zwiększając koszty artykułów pierwszej potrzeby, takich jak energia i utrzymanie tempa rozwoju.

„Komunikacja również się zmieni”. „Korzystanie z satelitów komunikacyjnych tutaj na Ziemi”. „Koncentrujemy się na technologii, aby jeszcze bardziej zdywersyfikować naszą gospodarkę”.

Szef agencji kosmicznej przewiduje również, że satelity – takie jak ukochany telefon komórkowy – będą nadal się kurczyć, nawet mniejsze niż obecne satelity CubeSat mniej więcej wielkości pudełka na buty.

Daje krajowi możliwość poszerzenia horyzontów gospodarczych, ponieważ ponad 85 procent gospodarki ZEA jest uzależnione od eksportu ropy przez prawie 10 lat, ponieważ świat stara się zmniejszyć swoją zależność od paliw kopalnych, aby przeciwdziałać globalnemu ociepleniu.