Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Serial Disney+ „Dom Niemiecki” Filmowanie w Polsce

Disney+ stworzył dramat „Dom niemiecki”, dramat o młodym tłumaczu. Oświęcim Proces w 1963 roku, jego kolejny niemiecki oryginał.

Pięcioczęściowy miniserial jest adaptacją bestsellerowej powieści o tym samym tytule autorstwa Annette Hess, która również napisała scenariusz i pełni funkcję showrunnera.

„Dom Niemiecki” kręci się w Polsce od końca sierpnia i potrwa do połowy grudnia. Isa Prahl („Westwall”) i Randa Chahoud („Deutschland 89”) pełnią funkcję dyrektorów.

Wyprodukowane przez Gaumonta NiemcyW serialu bohater odkrywa brutalne zbrodnie, cierpienia i poczucie winy stłumione podczas niemieckiego cudu gospodarczego i prześledzi własne problemy rodzinne na ciemną stronę niemieckiej historii.

W obsadzie znaleźli się Katharina Stark („Tatort”), Anke Engelke, Iris Berben („Grupp”), Hans-Jochen Wagner jako jego ojciec Ludwig oraz Richard Seyfried („Opowieść zimowa”).

Książka „Dom Niemiecki” sprzedała się w ponad 700 tys. egzemplarzy w 33 krajach.

„Podejmujemy wielkie wyzwanie, jakim jest opowiedzenie historii procesu stulecia w delikatny, ale bezlitosny sposób” – powiedział Hess w oświadczeniu.

Na początku lat sześćdziesiątych niczego niepodejrzewający lub pretensjonalni Niemcy i świat po raz pierwszy poznali z ust setek świadków jedną z największych zbrodni ludzkości, szczegółowo i poważnie opisaną. Cały czas przy słowie Auschwitz. Ten eksperyment był pierwszym kamieniem milowym w procesie pogodzenia się z przeszłością, który trwa do dziś i musi być kontynuowany. Nigdy nie wolno nam zapomnieć! „

Producentka Sabine de Mardt powiedziała: „Kiedy w 2018 roku przeczytałam powieść Annette, byłam jednocześnie zafascynowana i inspirowana i od razu zaczęłam myśleć o możliwej adaptacji filmowej”.

„Szczególna perspektywa młodego bohatera daje nam wspaniały wgląd w otchłań własnej historii i jak sobie z nią radzić, czego nigdy nie opowiedziano w niemieckiej fikcji” – dodał.

READ  Puchar BJK: Radokanu przed Wielką Brytanią, Szwecja przed Polską