Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Serhie Pohachuk, obiecujący zawodnik wagi półśredniej, przygląda się z bliska okropnościom wojny

Serhie Pohachuk, obiecujący zawodnik wagi półśredniej, przygląda się z bliska okropnościom wojny

Serhii Bohachuk świętuje zwycięstwo nad Tyrone Brunsonem. (Dzięki uprzejmości 360 promocji)

Kiedy Serhiy Pohachuk, obiecujący zawodnik wagi półśredniej, wyjechał ze Stanów Zjednoczonych, gdzie trenuje do kariery bokserskiej, by wrócić do ojczyzny. Ukraina Aby odnowić wizę pracowniczą, nigdy nie spodziewał się zwrotów akcji, jakie przyniesie jego życie.

Po przyjeździe na Ukrainę umówił się w marcu na wizytę w ambasadzie USA w celu odnowienia wizy, aby mógł wrócić do Stanów Zjednoczonych i wznowić karierę zawodową. Jest 20-1 z 20 nokautami, a 3 listopada Aaron Cooley będzie walczył o kartę promocyjną 360 w Montebello w Kalifornii w transmisji walki na UFC Fight Pass.

Ale 24 lutego armia rosyjska zaatakowała Ukrainę i rozpoczęła się wojna. Uwaga świata zwróciła się na Ukrainę, a jej jedynym celem stała się samoobrona. Podczas gdy doszło do maksymalnego exodusu ludzi uciekających z kraju, a linia samochodów rozciągała się na prawie 100 mil, aby opuścić kraj i udać się do bezpiecznego portu w Polsce, mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat musieli zostać na wypadek, gdyby musieli służyć w wojsku w ramach obrony kraju.

Chociaż Stany Zjednoczone zaczęły publiczne ostrzeżenia ze swoich źródeł wywiadowczych, że Rosja planuje inwazję, całkowicie zaskoczyły Pohaczuka.

„Byłem wkurzony i utknąłem tam, ale nie mogłem uwierzyć, że to się stało” – powiedział Pohachuk. „Nie mogłem w to uwierzyć. Myślałem, że w tym czasie iw dzisiejszych czasach to niemożliwe. Byłem w szoku. Byłem tak zdenerwowany i zły. W dniu, w którym to się stało, obudziłem się i moja mama powiedziała ja: „Jesteśmy w stanie wojny”. Rozpoczęli wojnę”. Byłem zszokowany i nie mogłem w to uwierzyć.

Pohaczuk mieszkał w Winnicy, mieście na zachodnio-środkowej Ukrainie, około 170 mil od Kijowa. Jest domem dla Gorky Park, parku rozrywki, który był tłem dla filmu o tym samym tytule z 1983 roku z Williamem Hurtem, Lee Marvinem i Brianem Dennehy w rolach głównych.

READ  Polski paraolimpijski dyskobola Kosiewicz swoim letnim sukcesom zawdzięcza zimowe umiejętności

Pohaczuk znalazł się w najgorszych możliwych okolicznościach. Jego podróż na Ukrainę była przede wszystkim podróżą służbową, dzięki której mógł wznowić karierę bokserską, ale został wepchnięty w sam środek wojny.

Tom Loeffler z 360 Promotions, który stał na czele awansu Gennadija Golovkina do najwyższej wagi średniej, uważa, że ​​Bohachuk jest potencjalnym mistrzem świata. Jego jedyna porażka w Portoryko miała miejsce 4 marca 2021 roku przeciwko Brandonowi Adamsowi. Pohachuk wyprzedził wszystkie karty i szedł z Adamsem, gdy Adams uderzył go lewym kontrą, która go zraniła. Adams ukończył go później na ósmej pozycji lewym sierpowym.

To była walka, którą mógł wygrać i mogła to być największa w jego karierze, ale błąd go kosztował.

„To boks,” powiedział Pohachuk. „Złapałem towar [punch]. Wykonywałem swoją pracę i wprowadzałem się, popełniłem błąd i skorzystałem z okazji. Zdarza się w boksie”.

Jednak Loeffler wierzy, że Bohachuk ma duży potencjał i że każda jego bitwa kończyła się na odległość.

Nie jest artystą nokautującym jednym ciosem, jak Golovkin lub były mistrz wagi ciężkiej Deontay Wilder, ale fighterem presji, który nosi swojego przeciwnika i dociera do niego później w walce.

Serhiy Pohachuk (w środku) pozuje z kolegami podczas ćwiczeń wojskowych podczas obrony Ukrainy w wojnie z Rosją.  (Dzięki uprzejmości 360 promocji)

Serhij Pohaczuk (w środku) pozuje z kolegami podczas ćwiczeń wojskowych podczas obrony Ukrainy przed wojną z Rosją. (Dzięki uprzejmości 360 promocji)

Kiedy Rosja najechała Ukrainę, życie Pohaczuka, podobnie jak wszystkich jego rodaków, zamieniło się w chaos.

„Jestem sportowcem, a nie żołnierzem” – powiedział Pohaczuk. „Chciałem walczyć w obronie [the country], ale wszyscy mówili do mnie: „Wow, nie jesteś żołnierzem. jesteś wysportowany. musisz [box]. Będziemy walczyć o ciebie.

Jego przyjaciele i rodzina nie byli w stanie podjąć tej decyzji. Ale kiedy ukraińskie Ministerstwo Sportu wypuściło mistrza wagi ciężkiej Ołeksandra Usyka, aby mógł walczyć z Anthonym Joshuą, a następnie z Wasilijem Lomaczenką, przynajmniej otworzyła się szansa na uwolnienie Pohaczuka.

READ  Kandydat do Senatu o niezależności energetycznej | Wiadomości, sport, praca

Pohachuk powiedział, że zwycięstwo Usyeka nad Joshuą w rewanżu w Arabii Saudyjskiej miało ogromny wpływ na morale kraju.

„Osek to wspaniały człowiek” – powiedział Pohachuk. „To, co zrobił, było niesamowite. Walczył o tytuł w tych okolicznościach i wykonał świetną robotę. Zainspirował wszystkich w tym kraju. Pokazał nam, kim naprawdę jest mistrz”.

Ostatecznie Ministerstwo Sportu przyznało mu zwolnienie, ale musiał najpierw pojechać do Polski, a następnie do tamtejszej ambasady USA, aby uzyskać wizę pracowniczą na powrót do Stanów Zjednoczonych.

To była wstrząsająca podróż do Polski, a kiedy przyjechał, było tam dziesiątki tysięcy uchodźców. Ludzie mogli przebywać w hotelach tylko przez trzy dni, więc musiał wymeldowywać się z hotelu do hotelu. Miał też barierę językową, bo nie mówi po polsku. Powiedział, że polski jest na tyle zbliżony do ukraińskiego, że mógł się porozumieć, ale nie był idealny.

Dwa dni po opuszczeniu Winnicy Rosjanie zbombardowali ją i spowodowali niewypowiedziane szkody na całym obszarze cywilnym. W ataku rakietowym zginęło 26 cywilów, rannych zostało ponad 200. Samochody zostały zniszczone, a centrum medyczne spalone.

„To było okropne i niepotrzebne” – powiedział Pohachuk. Ludzie żyli po prostu swoim życiem i nie było armii [actions] będąc tam. Po prostu normalni ludzie. Dlaczego to zrobił?

Pohachuk w końcu uzyskał wizę i wrócił do Stanów Zjednoczonych w lipcu. Kiedy 3 listopada wróci na ring w karcie zatytułowanej Callum Walsh, będzie walczył z nową energią.

„Wiem, co to znaczy [the Ukrainian] ludzi, powiedział. „Dużo się dzieje, a sport to sposób, aby się do niego dostać. [distraction] z wojny.”