Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sergio Busquets: Kapitan Hiszpanii pozytywnie testuje Covid-19 na pięć dni przed rozpoczęciem Euro 2020 |  wiadomości piłkarskie

Sergio Busquets: Kapitan Hiszpanii pozytywnie testuje Covid-19 na pięć dni przed rozpoczęciem Euro 2020 | wiadomości piłkarskie

Kapitan Hiszpanii Sergio Busquets uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 na pięć dni przed rozpoczęciem Euro 2020.

Hiszpański Związek Piłki Nożnej potwierdził w niedzielę, że pomocnik Barcelony opuścił zgrupowanie w Las Rozas po pozytywnym wyniku ostatniej rundy testów.

Jednak reszta drużyny strzeliła minus dwa dni po remisie 0:0 z Portugalią w Madrycie.

Hiszpania zmierzy się z Litwą w Leganes we wtorek w swoim ostatnim meczu rozgrzewkowym przed Mistrzostwami Europy, ale teraz będzie musiała wystawić graczy ze swojej drużyny do lat 21, aby przestrzegać ścisłych protokołów zdrowotnych.

W oświadczeniu Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej stwierdzono, że Luis de la Fuente, trener reprezentacji Hiszpanii do lat 21, przejmie odpowiedzialność za drużynę, zamiast trenera pierwszego zespołu Luisa Enrique.3:59

Najważniejsze wydarzenia z międzynarodowego meczu towarzyskiego między Hiszpanią a Portugalią

„Służby medyczne federacji podjęły wszelkie niezbędne kroki w przypadku tych cech zgodnie z protokołami ustalonymi zarówno przez Ministerstwo Zdrowia, jak i UEFA, aby piłkarz porzucił koncentrację w pojeździe medycznym” – czytamy w oświadczeniu. .

„Zarówno personel, jak i bliskie kontakty z zawodnikami pozostaną w izolacji, aby zapobiegać w centrum uwagi drużyny narodowej, a procedury treningu osobistego zostaną wdrożone, przy zachowaniu izolacji, w celu kontynuowania przygotowań do Euro”.

W tym tygodniu szkocki pomocnik John Flick i holenderski bramkarz Jasper Cillessen uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19, zagrażając ich nadziejom na rozegranie pierwszego meczu swojej drużyny na Euro 2020.

Hiszpania otworzy fazę grupową Mistrzostw Europy 2020 przeciwko Szwecji w poniedziałek 14 czerwca, a także zmierzy się z Polską i Słowacją w grupie E, a wszystkie mecze odbędą się na stadionie La Cartuja w Sewilli.

READ  Igrzyska Olimpijskie 2021: aktualizacje na żywo, wiadomości, liczba medali, tor wyścigowy i harmonogram wznowienia gry w golfa, amerykańskie kosze kobiet w obliczu Australii