Serena Williams przegrywa Wimbledon, opowiada o przyszłości tenisa

Serena Williams Przegrała swój pierwszy mecz singlowy w ciągu 364 dni jako 115. Francuz Harmonia Tan Zdołała pokonać swoje 7-5, 1-6, 7-6 (7) w pierwszej rundzie Wimbledonu w najdłuższym meczu Williamsa od dekady – 3 godziny 10 minut.

Williams, 40-latka z 23 tytułami singli Wielkiego Szlema, nie powiedziała kategorycznie na konferencji prasowej, która odbyła się później, czy planuje dalej grać w tenisa wyczynowego.

Zapytana, czy to był jej ostatni pojedynek, powiedziała: „To pytanie, na które nie mogę odpowiedzieć. Kto wie? Kto wie, gdzie się pojawię”.

Zapytana, czy nic jej nie jest, jeśli to jej ostatnie wspomnienie z Wimbledonu, odpowiedziała: „Oczywiście, że nie. Znasz mnie. Oczywiście, że nie”.

Zapytana, czy jakaś jej część chce zagrać w US Open za dwa miesiące, odpowiedziała: „To pierwsze miejsce, w którym wygrałam turniej wielkoszlemowy”. [in 1999]To zawsze coś wyjątkowego. …Z pewnością jest dużo motywacji, aby stać się lepszym i grać w domu.”

Rysunki Wimbledonu: Kobiety | mężczyźni

Williams podążył za zardzewiałym pierwszym setem z sekundą podobną do Sereny, w której odbył się drugi 30-punktowy mecz w maratonie.

Brakowało jej przerwy w trzecim secie, ale udało jej się wymusić 10-punktowy tiebreak, wygrywając pierwszą czwórkę, a następnie przegrywając kolejne cztery. Tan poszedł na małą przerwę w dogrywce 8:6, a następnie zaserwował ją.

To był pierwszy mecz Williams trwający trzy godziny od jej porażki w pierwszej rundzie French Open 2012 z inną Francuzką, Wirginia Razzano (co było 3:03). To jej jedyna kompletna porażka w pierwszej rundzie w jej karierze wielkoszlemowej.

Przed turniejem Williams powiedziała, że ​​jest bardzo podekscytowana wzięciem dzikiej karty na Wimbledonie w związku z tym, co wydarzyło się w zeszłym roku w All England Club. 29 czerwca zerwała ścięgno podkolanowe w meczu pierwszej rundy i wycofała się, pozostawiając swoją przyszłość w tenisie w powietrzu.

READ  Manchester United kończy podpisanie kontraktu z Ajaxem Antoniosem - Paper Talk | Aktualności Centrum Transportu

„To było coś, o czym zawsze myślałem, odkąd mecz się skończył” – powiedziała w sobotę. „Więc była to ogromna motywacja do tego”.

we wtorek też, Coco Guff Rajd w rzymską przeszłość Elena Gabriella Ros 6-2, 3-6, 6-4 w swoim pierwszym ważnym meczu od czasu jej drugiego miejsca we French Open.

Gauff, zajmująca 12. miejsce w spisie kariery, dotarła do czwartej rundy w swoim poprzednim biegu na Wimbledonie, w tym do Coco Mania, którą zdobyła w wieku 15 lat w 2019 roku.

W zeszłym miesiącu świętowała ukończenie szkoły średniej w Paryżu i jest najmłodszą zawodniczką w kobiecej loterii 128 na Wimbledonie. Jest najmłodszą zawodniczką wśród 140 najlepszych graczy WTA.

„Czuję się o wiele bardziej komfortowo niż wtedy, gdy odczuwałem to uczucie” – powiedział Gauff przed turniejem. „Czułem, że wszyscy chcą, aby wyniki pojawiły się teraz, teraz, teraz. Czuję, że wiele się nauczyłem, aby nie naciskać teraz, teraz, teraz. Tym razem, mimo że jestem faworytem, ​​nie mam ochoty Zrobiłem to, gdy miałem 15, a nawet 16 lat… Czułem się, jakbym miał trochę urojeń w mojej głowie, jak wielu chciało, żebym wygrał, podczas gdy teraz czuję, że gdyby tak było, to by to zrobiło. , nie będzie.”

Gauff następnie dociera do Romana Mihaela PozarnescuMa 34 lata, jest prawie dwa razy starsza.

Polska Iga Świątekktóry pokonał Gave w finale French Open, wysłał Chorwata Jana Fit 6-0, 6-3, aby poprowadzić swoją serię 36 wygranych meczów, najdłuższą w tenisie kobiet od 25 lat.

Świątek wygrała w tym roku 17 bułek w 48 meczach, dopasowując Steffi GrafJej numer podczas meczu pierwszej rundy na Wimbledonie (41 meczów) w 1988 roku na Golden Slam.

Jeśli Świątek wygra kolejny mecz, będzie to najdłuższa passa kobiet od kiedy Graf wygrała 66 z rzędu w latach 1989-90.

READ  Polska odwołuje kwalifikacje olimpijskie z powodu udziału Rosji – oto sporty, z których Rosja nadal ma zakaz

Rafael Nadalw połowie drogi do kalendarza Wielkiego Szlema, pokonaj Argentynę Francisco Cerondolo 6-4, 6-3, 3-6, 6-4 w swoim pierwszym meczu Wimbledonu od 2019 roku.

Zdobywca drugiego miejsca na Wimbledonie 2021 Matteo BerrettiniegoPo wycofaniu się we wtorek, Nadal jest jedynym graczem w półremisie, w którym grał w finale Wimbledonu.

Amerykańska mrugnięcie i siatkówka Maxime Crissy Wyjąłem ziarno numer 6 Feliks Auger Eliassim 6-7 (5), 6-4, 7-6 (9), 7-6 (5). Auger-Aliassime był drugim rozstawionym w pierwszej dziesiątce w kwarcie Nadala.

Trwa OlympicTalk Wiadomości Apple. Woleliśmy!