Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Senatorowie krytykują odmowę Apple złożenia zeznań podczas przesłuchania w sprawie zasad sklepu z aplikacjami

Senatorowie krytykują odmowę Apple złożenia zeznań podczas przesłuchania w sprawie zasad sklepu z aplikacjami

Wygląda na to, że Apple nie chce uczestniczyć w zbliżającym się przesłuchaniu, które Senat planuje zająć się antykonkurencyjnymi praktykami App Store. w Zauważyłem wcześniej Jest to adresowane do CEO Apple, Tima Cooka, senator Amy Klobuchar i Mike’a Lee, przewodniczącego Senackiej Podkomisji Antymonopolowej, i stwierdza, że ​​firma nagle odmówiła wysłania świadka 16 dni przed wyznaczeniem tych przesłuchań.

Zgodnie z pismem Apple stwierdził, że powodem swojej decyzji były „trwające spory sądowe”. Firma jest obecnie zaangażowana w bardzo publiczną bitwę prawną z Epic Games o nią . Klobuchar Wali nadal zwraca uwagę na fakt, że Apple w przeszłości znalazł sposób na udostępnienie świadków w podobnych sytuacjach. Wskazuje również na certyfikację firmy przedstawioną w I Kiedy te dwa kraje spojrzały na ostatnie rachunki za naprawy sklepów z aplikacjami, Tim Cook przeprowadził z nią wywiad Mówił o Epic i App Store. Jeśli Apple nie weźmie udziału w przesłuchaniu, będzie to szczególnie zauważalne, biorąc pod uwagę fakt, że Google zgodził się zastosować się do komitetu.

W liście konkludowano, że „nagła zmiana ścieżki Apple na drodze odmowy składania zeznań przed Podkomisją ds. Konkurencji w App Store w kwietniu, kiedy firma jest wyraźnie gotowa do omawiania tego na innych forach publicznych, jest nie do przyjęcia”. Skontaktowaliśmy się z firmą Apple w celu uzyskania komentarza i zaktualizujemy ten artykuł, gdy otrzymamy odpowiedź od firmy.

READ  Recenzja iPada Pro M2: ogromny sprzęt, ale oprogramowanie wymaga pracy | IPAD