Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sektor noworodków jadalnych owadów w Wielkiej Brytanii zagrożony po brexicie | Owady

Zmiany prawne spowodowane przez Brixi Zagrażają one sektorowi nowonarodzonych jadalnych owadów w Wielkiej Brytanii.

Przed Brexitem wszystkie firmy produkujące owady jadalne działały w ramach środków przejściowych w rozporządzeniu Unii Europejskiej „Nowa żywność”. Pozwoliło to na hodowanie i legalne przetwarzanie owadów do spożycia przez ludzi.

Podczas gdy nowe przepisy dotyczące żywności zostały utrzymane w prawie brytyjskim, środki przejściowe nie weszły w życie, pozostawiając producentów owadów w prawnej zawieszeniu.

Uzyskanie legalnego zezwolenia na prowadzenie działalności może kosztować od 70 000 do 85 000 GBP, poza środkami finansowymi większości brytyjskich firm zajmujących się owadami jadalnymi, z których wiele to małe i średnie przedsiębiorstwa, zwłaszcza jeśli ich działalność w międzyczasie stanie się nielegalna.

Z minimalnym wpływem na środowisko i doskonałym profilem żywieniowym owady są postrzegane jako bardziej zrównoważona forma białka niż tradycyjne mięso i ryby.

O współzałożycielce Horizon, Tizianie de Costanzo OwadyW przypadku miejskiej farmy owadów w Ealing w zachodnim Londynie decyzja może oznaczać koniec jej działalności. Firma jest jednym z siedmiu brytyjskich MŚP, które otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej na rozwój sektora owadów jadalnych.

„To tak, jakby lewa ręka nie wiedziała, co robi prawa. Miliony funtów funduszy publicznych zostało odłożonych, na przykład w ramach Innovate UK, na opracowanie żywności na bazie owadów. jedzenie Agencja Normalizacyjna (FSA) utrudnia teraz własny rozwój – powiedziała.

De Costanzo, która sprzedaje swoje produkty online ekskluzywnym restauracjom, a także prowadzi kursy gotowania owadów, twierdzi, że Departament Usług Finansowych nie wskazał, czy planuje wycofać produkty.

„Napisaliśmy do ministra środowiska George’a Eustisa i ze względu na interes publiczny z zadowoleniem przyjmujemy dyskusję na ten temat: fakt, że ponad 2 miliardy ludzi regularnie konsumuje ponad 2000 gatunków jadalnych owadów, powinien być dowodem przeglądu nowa klasyfikacja żywności – powiedziała.

READ  Lula wita z powrotem zakazanego wenezuelskiego przywódcę Maduro

Wolna Armia Syryjska stwierdziła, że ​​„przechodzi własny przegląd, czy procedury transferu mogą być kontynuowane”. Dodała: „Owady pozostają„ nowym pokarmem ”i potrzebują pozwolenia”.

Wielu przedstawicieli branży uważa, że ​​to stracona szansa, aby oddzielić sektor od uciążliwych przepisów i postawić Wielką Brytanię na czele ruchu białek owadów.

„Byliśmy rozczarowani, gdy dowiedzieliśmy się, że rząd Wielkiej Brytanii przyjął stanowisko Komisji Europejskiej, że owady to„ nowa żywność ”, która wymaga testów laboratoryjnych i analiz oraz dziesiątek tysięcy funtów, aby udowodnić, że produkty są na rynku od wielu lat, powiedział Nick Russo, założyciel i dyrektor zarządzający Industry Authority., Woven Network.

„Wolelibyśmy, aby Wielka Brytania przyjęła podejście wielu innych krajów, uznając, że jest to„ tradycyjna żywność ”, o której zakłada się, że jest bezpieczna, o ile ci, którzy uprawiają i pracują z nimi, przestrzegają odpowiednich praktyk higienicznych i zarządzają ryzykiem”.

Dr Tilly Collins, starszy pracownik Centrum Polityki Środowiskowej w Imperial College w Londynie, zgadza się: „Ludzie rozwinęli pokarmowe owady: są one częścią naszej biologicznej i kulturowej historii. Powiedziała, że ​​klasyfikowanie ich jako„ powieści ”jest niespójne”. To by nas powstrzymało. Skorzystaj z tej przyjaznej dla środowiska formy mięsa. ”

W Wielkiej Brytanii istnieje co najmniej 26 firm specjalizujących się w owadach jadalnych, od farm krykieta po restauracje, producentów produktów i sprzedawców detalicznych. Według globalnych dokładnych badań Sektor owadów jadalnych wyceniany jest na 3,25 miliarda funtów Do 2027 roku.

Zarejestruj się tutaj, aby uzyskać Comiesięczna aktualizacja dla zwierząt hodowlanych Aby zebrać najlepsze historie o rolnictwie i żywności z całego świata i nadążać za naszymi dochodzeniami. Możesz przesłać nam swoje historie i pomysły na adres [email protected]