sport

Sea’s Shopee zadebiutuje w Europie wraz z premierą Polski

autor: Fanny Botkin

SINGAPUR (Reuters) – Dwa źródła firmowe zaznajomione z tą sprawą powiedziały Reuterowi, że platforma Shopee firmy Sea Ltd przygotowuje się do uruchomienia w Polsce i obecnie zatrudnia dostawców.

Ten ruch byłby pierwszą europejską ekspansją e-commerce dla wartej 190 miliardów dolarów grupy technologicznej z Singapuru, której dział gier Garena już działa w regionie.

Shopee jednocześnie przygotowuje się do uruchomienia w Indiach https://reut.rs/2YzFiz2, Reuters poinformował w zeszłym tygodniu, po agresywnej ekspansji w Ameryce Łacińskiej https://reut.rs/3l4j2VB od początku tego roku.

Jedno ze źródeł powiedziało Reuterowi, że Shopee ostrożnie rozszerza swoją globalną ekspansję, testując potencjalne nowe rynki.

Dwa źródła, które poprosiły o nieujawnianie tożsamości, ponieważ nie są upoważnione do rozmów z mediami, powiedziały, że Shopee zostanie również uruchomiony w Argentynie w nadchodzących miesiącach.

Firma jest już dominującym graczem w handlu elektronicznym w Azji Południowo-Wschodniej, według badaczy rynku, z przychodami na poziomie 1,2 miliarda dolarów na całym świecie w kwartale zakończonym 30 czerwca.

Polski serwis Wiadomoscihandlowe.pl po raz pierwszy poinformował o ekspansji Shopee w Polsce. Sy nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutera o komentarz.

Firma badawcza Euromonitor szacuje polski rynek e-commerce na 16 miliardów euro (19 miliardów dolarów), z dużymi możliwościami wzrostu w porównaniu z krajami zachodnimi.

Amazon uruchomił w tym roku swoją lokalną witrynę, a największa domowa firma e-commerce, Allegro, intensyfikuje instalację własnych Paczkomatów.

(Raportowanie Fanny Botkin; Edytowanie przez Martina Petty’ego)

READ  Whyte z PB nie był zaskoczony, ponieważ ustawienie World Relays szybko się rozwija

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment