Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sean Penn rozważa walkę z siłami rosyjskimi na Ukrainie: „Powinno ci to przyjść do głowy”

Sean Penn rozważa walkę z siłami rosyjskimi na Ukrainie: „Powinno ci to przyjść do głowy”

Aktor, aktywista i reżyser Sean Ben Powiedział, że będąc na Ukrainie podczas trwającej rosyjskiej inwazji, przyszło mu do głowy, by chwycić za broń przeciwko siłom prezydenta Władimira Putina.

Ben utknął na Ukrainie, kiedy razem z VICE Studios kręcił dokument o rosyjskiej agresji przed inwazją. Następnie dołączył do uciekających Ukraińców, którzy pieszo eksodusują przez polską granicę.

W rozmowie z Hollywood Authentic, nagrodzony Oscarem aktor powiedział: „…jeśli jesteś na Ukrainie [fighting] Powinno ci to przyjść do głowy. A ty myślisz, jaki to wiek? Ponieważ kilka dni temu byłem na stacji benzynowej w Brentwood, a teraz myślę o chwyceniu broni przeciwko Rosji? co się dzieje? „

Wcześniej Sean Penn pochwalił prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego za odwagę i godność podczas kryzysu humanitarnego. Rozmawiając z Andersonem Cooperem z CNN, Ben powiedział, że „jest w obliczu czegoś nowego we współczesnym świecie w kategoriach odwagi i godności… i miłości, która pochodzi z człowieka”.

„To niezwykły moment. Sposób, w jaki zjednoczył ten kraj. I myślę, że Putin z pewnością utorował temu drogę. Byłem przez niego poruszony i poruszany przez niego bez końca i przerażałem jego i Ukrainę” – dodał aktor.

Inwazja spowodowała ucieczkę z kraju ponad 4,6 miliona Ukraińców, a tysiące zginęły.

READ  Wielki cios do odkrycia w Polsce