Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sean Penn: Poczuję mojego Oscara, jeśli Akademia nie pozwoli mówić Zełenskiemu | Oscary 2022

Sean Penn opisał ewentualny brak wsparcia Oscara dla narodu ukraińskiego jako „najbardziej przerażający moment w całej historii Hollywood”.

Przemawiając w CNN, Benn, który był na Ukrainie iw Polsce, kręcąc film dokumentalny o losie uchodźców, obiecał publicznie usunąć statuetki Oscara, jeśli organ przyznający nagrody odmówi zaoferowania platformy prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu podczas niedzielnej imprezy . .

Nie ma nic wspanialszego niż wystawienie Oskarów [Zelenskiy] „Okazja, aby porozmawiać z nami wszystkimi”, powiedział Ben. „Rozumiem, że podjęto decyzję, aby tego nie robić. To nie jest mój komentarz na temat tego, czy prezydent Zełenski tego chciał, czy nie”.

Benn zasugerował, że gdyby Akademia wybrała „nie ściganie przywódców na Ukrainie, którzy biorą dla nas kule i bomby, razem z ukraińskimi dziećmi próbującymi je chronić, to myślę, że każdy z tych ludzi i każda część tej decyzji być najstraszniejszym momentem w historii Hollywood.” „.

Wcześniej w tym tygodniu Amy Schumer, jedna z trzech prowadzących tegoroczną imprezę, powiedziała, że ​​zaoferowała „sposób na sprowadzenie satelity Zełenskiego lub nagranie taśmy”, ale zauważyła, że ​​to, co zrobiła, nie było mile widziane.

„Nie boję się tam iść” – powiedziała. „Ale nie jestem producentem Oscarów”. Inne źródła podały, że Zełenski odrzucił zaproszenie do udziału za pośrednictwem Zooma.

Benn wezwał do powszechnego bojkotu wydarzenia, jeśli zostanie potwierdzone, że nie podjęto żadnego podejścia do Zełenskiego.

„Jeśli do niego wróci, powącham go publicznie” – powiedział Ben. „Modlę się, aby tak się nie stało. Modlę się, aby w mojej branży nie było ludzi aroganckich, uważających się za przedstawicieli dobra wspólnego, którzy [decided against checking] Z kierownictwem na Ukrainie. Więc mam tylko nadzieję, że tak się nie stało. mam nadzieję [every attender] Gaśnie, jeśli tak jest.”

READ  „Bądź blisko” na pierwszym miejscu w rankingu 10 najlepszych angielskich programów telewizyjnych Netflix |

Niedługo po tym, jak siły rosyjskie zaatakowały Ukrainę w zeszłym miesiącu, Ben był widziany w tym kraju, gdy robił film dokumentalny dla Vice o wojnie. Aktor udał się następnie do Polski, gdzie początkowo przyjechała większość uciekających przed wojną.

Ben, który dwukrotnie zdobył Oscara dla najlepszego aktora – za Mystic River w 2003 roku i Milk w 2008 roku – nie był osobiście nominowany w tym roku, ale pojawił się w Licorice Pizza Paula Thomasa Andersona, która jest postrzegana jako główny pretendent do najlepszego oryginalnego scenariusza …

94. Oscary powracają do Dolby Theatre w Hollywood pośród ciągłej niepewności co do frekwencji nominowanych, którzy niedawno zdiagnozowano Covid. W sobotni wieczór Lin-Manuel Miranda, który ma w konkursie dwa filmy – Encanto i Tik, Tik… Bum! – Powiedział, że nie będzie mógł uczestniczyć po pozytywnym teście jego żony.

W piątek akademia zaostrzyła przepisy dotyczące wymagań wstępnych, ogłaszając, że nikt w okresie pięciu dni nie będzie mógł uzyskać pozytywnego wyniku, nawet jeśli teraz ma wynik negatywny. Nie jest znany stan zdrowia kandydatów z Belfastu, Kennetha Brany i Kierana Hindsa, którzy mieli pozytywny wynik testu krótko po Baftach dwa tygodnie temu.

Najlepszy wyścig filmowy jest postrzegany jako coraz bardziej zacięta rywalizacja między popularnym West of the Dog Jane Campion, The Power of the Dog i Codą, małym lokalnym dramatem o rodzinie z uszkodzonym słuchem w małym rybackim miasteczku.