Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sean Penn o przekraczaniu granicy między Ukrainą a Polską, praca CORE’a z uchodźcami – The Hollywood Reporter

Sean Penn o przekraczaniu granicy między Ukrainą a Polską, praca CORE’a z uchodźcami – The Hollywood Reporter

Sean Penn opowiada o swoich doświadczeniach w przejściu z Ukrainy do Polski io ​​tym, jak jego organizacja pomocowa CORE stara się obecnie nieść pomoc osobom po obu stronach wspólnej granicy obu krajów.

W wywiadzie dla Andersona Coopera, który został wyemitowany w CNN w piątek wieczorem, aktor, producent i założyciel organizacji non-profit powtórzył to, co zobaczył podczas przekraczania granicy do Polski po wjeździe na Ukrainę, aby nakręcić film dokumentalny Vice Films o rosyjskiej inwazji. Ben początkowo opublikował swoje zdjęcie, gdy on i dwóch członków załogi „spacerują milami do polskiej granicy” w poniedziałek, 28 lutego.

W rozmowie z Cooperem Bean powiedział, że on i jego koledzy z załogi mają „luksus porzucenia wynajętego pojazdu na poboczu”, ale „niesamowitą rzeczą” jest dla niego liczba kobiet i dzieci, które próbują zarobić. ich drogę przez granicę. Zauważył, że niektórzy podróżują w grupach, niektórzy na własną rękę, z mężczyznami, „którzy ich zdejmują i wracają, ponieważ wiemy, że od 18 do 60 lat mężczyźni nie powinni wyjeżdżać”, aby wspomóc opór kraju przeciwko Rosji.

Aktor i współzałożyciel CORE opowiedział też o swoich doświadczeniach z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim dzień przed inwazją, a następnie ponownie. Podczas spotkania potwierdzone przez Kancelarię Prezydenta Ukrainy w oświadczeniu Opublikowano na FacebookuBenn stwierdził, że był „nieskończenie dotykany i dotykany” przez przywódcę, podczas gdy „przerażał się o niego i Ukrainę”.

„Nie wiem, czy wiedział, że się do tego urodził” – powiedział Ben o ukraińskim przywódcy – „ale było jasne, że coś mi się podobało”. „I znowu myślę, że odbiło się to na wielu Ukraińcach, którzy byli nowi we współczesnym świecie pod względem odwagi i godności, a także miłości, która pochodzi od człowieka i sposobu, w jaki zjednoczył ten kraj”.

READ  Rzeźbiarz dekoracyjny na wystawie w Ogrodzie Botanicznym | Sztuka i Rozrywka

„Myślę, że Putin z pewnością dodał, aby utorować drogę do tego” – dodał.

Aktor i reżyser wypowiadali się wprost o działaniach Putina i samej wojnie, mówiąc Cooperowi, że „nie ma wątpliwości, że to się nie skończy szybko, bez względu na wszystko, bo jeśli Putinowi się to uda, będzie kraj niezwykłych powstań”.

Pod koniec pięciominutowego wywiadu Bean opowiadał o tym, jak CORE działa obecnie w Polsce na granicy, szukając wsparcia i pomocy dla organizacji, która stara się pomagać uchodźcom. Grupa obecnie rozprowadza zestawy higieniczne, zapewniając pomoc gotówkową i wodę ludziom przekraczającym granicę z Ukrainy do Polski, ale Ben mówi, że chcą zrobić więcej.

„Pracujemy nad tym [how] Aby przenieść nasz personel na drugą stronę, także dlatego, że naprawdę toczysz dwie walki o uchodźcy”. „Jedna próbuje wydostać się z kraju, a druga zastanawia się, co robić w kraju, ponieważ wielu z tych ludzi, wielu z nich zamożni, porzucili pracę i konta bankowe.”

„To jest nasza nowa rzeczywistość, dlatego potrzebujemy pomocy”

Po wiadomości, że był na Ukrainie, kręcąc dokument o rosyjskiej inwazji, Ben potępił prezydenta Rosji Władimira Putina za swoją decyzję, która rozpoczęła wojnę, i wezwał Stany Zjednoczone do wsparcia Zełenskiego i narodu.

„To był już straszny błąd złamanych dusz i złamanych serc, a jeśli nie ustąpi, myślę, że Putin popełni najstraszniejszy błąd całej ludzkości” – powiedział Benn. „Prezydent Zełenski i naród ukraiński wyrosli jako historyczne symbole odwagi i zasad. Ukraina jest awangardą demokratycznego objęcia marzeń. Jeśli pozwolimy jej walczyć samotnie, straci nasze życie jak Ameryka”.

READ  Sekretarz św. Jana Pawła II zaprzecza roli papieża w zniknięciu „watykańskiej dziewczyny”