Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sean Penn mówi, że po zostawieniu samochodu na Ukrainie przejechał „kilometrami” do polskiej granicy

Sean Penn opowiadał, że szedł „kilometrami” do polskiej granicy, aby uciec z Ukrainy.

Aktor, który kręci film dokumentalny o inwazji Rosji na kraj, powiedział, że porzucił samochód po zobaczeniu długich kolejek w ruchu ulicznym, gdy mieszkańcy Ukrainy uciekali w bezpieczne miejsce.

61-letni Ben umieścił na Twitterze w poniedziałek (28 lutego) zdjęcie, na którym ciągnie poszarpaną walizkę, z podpisem: „Dwóch kolegów i ja szliśmy wiele kilometrów do polskiej granicy po tym, jak zostawiliśmy samochód na poboczu.

„Prawie wszystkie samochody na tym zdjęciu przewożą tylko kobiety i dzieci, większość z nich nie ma śladu bagażu, a samochód jest ich jedyną wartościową własnością”.

Benn został sfotografowany na konferencji prasowej rządu ukraińskiego w Kijowie w ubiegły czwartek (24 lutego), gdy Rosja przypuściła zakrojony na szeroką skalę atak na swojego sąsiada.

Następnego dnia aktor wydał oświadczenie potępiające rosyjskiego prezydenta Władimira Putina za popełnienie „śmiertelnego błędu dla całej ludzkości”.

„To był już straszny błąd złamanych dusz i złamanych serc i gdyby nie zmiękł, myślę, że Putin popełniłby najstraszniejszy błąd dla całej ludzkości” – powiedział Benn.

ten jestem Sam Aktor był na ziemi kręcąc film dokumentalny, a wcześniej odwiedził kraj w listopadzie 2021 roku, aby rozpocząć przygotowania do filmu.

Ben spotkał się z wicepremier Iriną Vereshuk, wojskowymi i lokalnymi dziennikarzami.

Kancelaria prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego wydała oświadczenie chwalące „odwagę” Bena.

„Sean Penn pokazuje odwagę, której brakuje wielu innym, zwłaszcza niektórym zachodnim politykom” – czytamy w oświadczeniu.

Ben wcześniej wyreżyserował film dokumentalny 2020 Obywatel BenO procesie zakładania organizacji non-profit Core (Community Organized Relief Effort) w następstwie trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 roku.

Firma Core rozmieściła również zespoły, które pomagają w testach i szczepieniach na Covid-19 podczas pandemii.

Możesz śledzić aktualizacje na niezależnyBlog na żywo z Rosji i Ukrainy.

READ  Deepika Padukone prezentuje się na rozdaniu Oscarów w stylu inspirowanym starym Hollywoodem - kobieta z Emiratów