Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Scott zamienia swoje umiejętności edytorskie w biznes

Chillicothe – nawet gdy była młoda, wiedziała, co chce robić – poniekąd.

„Moje dzieciństwo było bardzo błogosławione i pracowite” — wspomina Kendra Scott. „Uprawiałem dużo sportu, bardzo zaangażowałem się w 4-H i FFA, nasz mały wiejski kościół, i zaangażowałem się w wiele innych organizacji. Oczywiście chciałem być dżokejem (dopóki nie byłem bardzo wysoki) i profesjonalistą siatkarka, a realistycznie interesowała mnie praca w rodzaju dziennikarza”.

Kendra Scott zawsze postrzegała siebie jako dziennikarkę i ostatecznie założy własną firmę iRedPen, w której będzie redagować kopie dla firm i osób prywatnych.

„Zawsze lubiłam czytać” – kontynuowała. „Jednak zacząłem krytykować wszystko, co przeczytałem, od opublikowanych książek po etykiety na puszce zupy. Przez lata przyjaciele i rodzina prosili mnie o przejrzenie ich materiałów pisemnych, takich jak projekty szkolne i / lub zawodowe. Przyjaciele z biznesu proszą mnie o radę itd.”

„Zauważyłam potrzebę korekty i redakcji” – podsumowała. „Myślę, że jest to ważna pomijana część pisemnych prezentacji, a ja miałem do tego pasję. Dlatego sensowne było założenie firmy, która pomaga w tym obszarze.”

Dziś Scott ma firmę o nazwie iRedPen z siedzibą w Chillicothe.

Wyjaśniła: „Piszę treści marketingowe dla firm, redaguję kopie dla firm i osób prywatnych oraz dokonuję korekty ostatecznych wersji materiałów pisemnych”.