Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Science Fair przyciąga najzdolniejszych studentów z całego regionu

Science Fair przyciąga najzdolniejszych studentów z całego regionu

Utica – Uniwersytet Utica zorganizował 44. doroczne Regionalne Targi Naukowe w sobotę 1 kwietnia, gromadząc najzdolniejszych studentów z Doliny Mohawk.

Wystawiono projekty naukowe studentów z obszarów Clinton, Polska, Remsen, Rzym, Utica i Whitesboro, wraz ze szkołą czarterową Akademii Nauk Utica w hali Donahue, pod Biblioteką Pamięci Franka E. Janet.

Od 1978 r. organizowane są Targi Naukowe, których misją jest promowanie programów matematycznych i ścisłych w Dolinie Mohawk oraz zachęcanie uczniów do rozwijania zainteresowań naukowych w zakresie edukacji STEM.

Projekty uczniów są podzielone na kategorie według klas 7 i 8 na poziomie młodszym oraz klas od 9 do 12 na poziomie wyższym. Projekty studenckie są również pogrupowane w ramach trzech przedmiotów: nauki fizyczne, nauki przyrodnicze oraz matematyka, inżynieria i informatyka.

Sędziowie-wolontariusze z lokalnych szkół wyższych, przemysłu technologicznego i badawczego, a także pracownicy służby zdrowia oraz personel cywilny i wojskowy, przeanalizowali każdy wystawiony projekt, zanim pozwolili publiczności wejść na teren wystawy i dowiedzieć się o projektach od studentów.

„Przyszłość rysuje się w jasnych barwach, a wszyscy jesteście na szczycie STEM” — powiedziała Jessica Thomas studentom uczestniczącym w tegorocznych Targach Nauki. Thomas, profesor biologii na Uniwersytecie Utica, pełni funkcję regionalnego dyrektora targów naukowych.

Zwycięzcy Wielkich Mistrzostw
 • Wielki Czempion – Poziom 1: „Wpływ niejonowego detergentu NP-40 na produkcję pigmentu i rozwój biofilmu u Pseudomonas uticensis” Autor: Angelina Lu, Utica City School District.
 • Drugie miejsce Wielkiego Mistrza – Poziom 1: „Myko-tektura: ocena wytrzymałości cegieł grzybowych” autorstwa Dennisa Van Hussela, okręg szkolny w Rzymie.
 • Grand Champion – Poziom Juniorów: „Noxious Neighbours” Trent Jenny, Remsen Central School District.
Laureaci pierwszej nagrody
 • Nauki fizyczne – poziom 1: „Oil-Be-Gone: przyjazne dla środowiska alternatywy utylizacji ropy” autorstwa Carla Van Hussela z miejskiego okręgu szkolnego w Rzymie.
 • Nauki przyrodnicze – poziom 1: „Wpływ niejonowego detergentu NP-40 na produkcję pigmentu i rozwój biofilmu u Pseudomonas uticensis” Autor: Angelina Lu, Utica City School District.
 • Matematyka, inżynieria i informatyka – poziom 1: „Myko-tektura: ocena wytrzymałości cegieł grzybowych” autorstwa Dennisa Van Hussela, okręg szkolny w Rzymie.
 • Nauki fizyczne – poziom początkujący: „The Wind Energy Project” autorstwa Jacksona Labelli i Jamesa Lymana z Remsen Central School District.
 • Nauki przyrodnicze – poziom początkujący: „Noxious Neighbours” Trent Jenny, Remsen Central School District.
 • Matematyka, inżynieria i informatyka – poziom początkujący: Ciepło kontra zimno: co wytwarza więcej energii? Autorzy: Alanah Lawlor i Cynthia Poczatek, Remsen Central School District.
READ  Bez drastycznych zmian dla Belgii po ciężkiej porażce dla Holandii
Zdobywcy drugiej nagrody
 • Nauki fizyczne – poziom 1: „Lepiej dmuchać na zimne!” Emily Smith, Centralny Okręg Szkolny w Polsce.
 • Nauki przyrodnicze – poziom 1: „Kiedy życie daje ci jagody” autorstwa Abdullaha Sheikha z miejskiego okręgu szkolnego w Rzymie.
 • Matematyka, inżynieria i informatyka – poziom 1: „Prędkość przewodzenia metalu” Noah Long, Centralny Okręg Szkolny w Whitesboro.
 • Nauki fizyczne – poziom początkujący: „Muzyka w butelce” autorstwa Evalyn Gates i Alexis Stephens, Remsen Central School District.
 • Nauki przyrodnicze – poziom początkujący: „The Backyard Poultry Music Test” autorstwa Brooklyna Helmera i Olivii Lalyer z Remsen Central School District.
 • Matematyka, inżynieria i informatyka – poziom początkujący: „Wzrost roślin” Galen Castleberry i Amazine Edwards, Utica Academy of Science Charter School.
Laureaci trzeciej nagrody
 • Nauki fizyczne – poziom 1: „Wody naszej szkoły” autorstwa Gemmy Spadea, Clinton Central School.
 • Nauki przyrodnicze – poziom 1: „Bakterie w miejscach największego narażenia” Karin Castellano, Centralny Okręg Oświaty, Polska.
 • Nauki fizyczne – poziom początkujący: „The PVC Project” autorstwa Bryce’a Gravesa i Owena Peachika, Remsen Central School District.
 • Nauki przyrodnicze – poziom początkujący:Fobie” autorstwa Elaine Bowen i Mii Tory, Clinton Central School District.
 • Matematyka, inżynieria i informatyka – poziom początkujący: „Squishy Robot Simulator” autorstwa Aysena Sanna i Amiera Win z Utica Academy of Science Charter School.
Laureaci czwartej nagrody
 • Nauki fizyczne – poziom 1: „Iluzje optyczne” Cadence Heinlein, Whitesboro Central School District.
 • Nauki przyrodnicze – poziom 1: „Jak dobry jest twój płyn do płukania ust w zabijaniu bakterii?” Jacques Hofmann, Centralny Okręg Szkolny w Polsce.
 • Nauki fizyczne – poziom początkujący:Wodociągi” Kaddy Haver, Centralny Okręg Szkolny w Polsce.
 • Nauki przyrodnicze – poziom początkujący: „Cukrzyca: insulina kontra metformina” Emily Spato, Remsen Central School District.
 • Matematyka, inżynieria i informatyka – poziom początkujący: „Model turbiny wiatrowej” autorstwa Roberta Fertscha i Maximiliana Mu, Utica Academic School of Science Charter School.
READ  Indyjskie wiadomości sportowe, 19 sierpnia

Zdobywcy czwartego miejsca otrzymali nagrody pieniężne w wysokości od 25 do 100 USD oraz certyfikat, medal i wstążkę za swoje osiągnięcia. Wielki mistrz — zwycięzca na poziomie juniorów otrzyma stypendium w wysokości 500 USD na transfer na University of Utica na okres jednego roku, wraz z nagrodą i certyfikatem. Grand Champion — zdobywca drugiego miejsca na poziomie I otrzymał roczne stypendium na uniwersytecie w Utica oraz nagrodę i certyfikat. Grand Champion – zdobywca dwuletniego półstypendium na University of Utica, a także nagrody i certyfikatu Senior Level.

Jako zwyciężczyni Wielkiego Turnieju Uniwersyteckiego – Nagroda Poziomu 1, Angelina Lu zostanie również zaproszona do udziału w Międzynarodowych Targach Nauki i Inżynierii Regeneron 2023 w Dallas w Teksasie w przyszłym miesiącu. University of Utica będzie sponsorować i towarzyszyć jej w tym wydarzeniu. Jeśli Le nie może wziąć udziału, wicemistrz Dennis van Hoesel zostanie zaproszony do rywalizacji.

„Mam nadzieję, że to wszystko jest momentem w twojej młodej karierze naukowej, który zachęci cię do dalszego krytycznego myślenia i refleksji nad otaczającym cię światem” – powiedział studentom Todd Pfanistel, dziekan i wiceprezes Uniwersytetu w Utica . . „Twoje wysiłki, które tu dzisiaj pokazujesz, dają ci siłę do odpowiedzialnego działania na rzecz lepszego społeczeństwa przez resztę życia”.