Top News

Scholier of Poland kupuje park handlowy w Timisoarze w Rumunii

Bukareszt (Rumunia), 20 lipca (SeeNews) – Polska firma inwestycyjna Scolier kupiła park handlowy w Timisoarze w zachodniej części Rzymu, poinformował we wtorek doradca kontraktowy Belipartners.

Park, który został nabyty w ramach transakcji biznesowej od Grupy Oasis, będzie dalej obsługiwany pod marką Funshop Park, zgodnie z oświadczeniem Belipartners.

„Koncepcja wprowadzona przez Scolier na rynku rumuńskim obejmuje integrację nowoczesnych lokali w celu obsługi szerszej bazy klientów.

Założona w 2011 roku firma Scholier działa na polskim rynku od blisko dekady i specjalizuje się w zarządzaniu inwestycjami w parkach handlowych, galeriach regionalnych, pasażach oraz obiektach wolnego handlu.

W maju deweloper ogłosił otwarcie w tym roku dwóch nowych parków handlowych w Rumunii. Park rozrywki o powierzchni 6200 metrów kwadratowych w Rosieri de Wade ma zostać oddany do użytku na początku trzeciego i czwartego kwartału tego roku, podczas gdy park o powierzchni 5000 metrów kwadratowych w Foxani ma zostać otwarty w czwartym kwartale, powiedział Scolier .

W sierpniu Scholier ogłosił plany budowy sieci parków handlowych w małych i średnich miastach Rumunii do 2022 roku.

Według danych firmy Oasis Group, jeden z największych detalistów w Rumunii, ma ponad 60 planów dystrybucji, inwestycje o wartości 800 milionów euro (942 miliony dolarów) i 1,5 miliona metrów kwadratowych zagospodarowania terenu.

($ = 0,849 euro)

READ  Projekt polskiej flagi powróci w tym roku

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment