Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Schemat kradzieży inżyniera oprogramowania inspirowany „przestrzenią biurową”: Raport – Rolling Stone

Schemat kradzieży inżyniera oprogramowania inspirowany „przestrzenią biurową”: Raport – Rolling Stone

inżynier oprogramowania Według śledczych wyłudził ponad 300 000 dolarów od swojego pracodawcy, korzystając ze schematu zainspirowanego filmem „Przestrzeń biurowa” z 1999 roku. Czasy Seattle raporty.

28-letni Ermenildo „Ernie” Castro został zwolniony z pracy inżyniera oprogramowania w Zuleli po tym, jak został oskarżony o edytowanie kodu programu w celu kradzieży opłat za wysyłkę i manipulowania cenami. Zgodnie z dokumentami wysyłkowymi Castro ukradł około 260 000 dolarów płatności elektronicznych i ponad 40 000 dolarów towarów z firmy handlu elektronicznego z siedzibą w Seattle, wprowadzając „rodzaje złośliwego kodu do procesu płatności”, który przekazał pieniądze na jego konto osobiste. do Reklamacji.

Jednak w przeciwieństwie do filmu, w którym wszystkie dowody kryminalistyczne spłonęły w pożarze, zły plan Castro został szczegółowo opisany w dokumencie znalezionym na jego laptopie, twierdzi policja w Seattle. Po tym, jak mieszkaniec Tacoma został zwolniony 9 czerwca, firmowy przegląd jego laptopa ujawnił dokument zatytułowany „Project Office Space”, przedstawiający jego spisek mający na celu kradzież opłat za fracht pobieranych od klientów. Później powiedział policji, że „nazwał swój plan kradzieży Zulili po filmie”.

Zatrudniony przez Zulili w 2018 r., Castro służył w firmowym zespole „doświadczeń zakupowych”, zgodnie z opłatą, a program wpłynął na ponad 30 000 transakcji Zulili między lutym a czerwcem. Castro powiedział śledczym, że wykorzystał skradzione pieniądze do zainwestowania w opcje na akcje i że „pieniędzy już nie ma”, według raportów policyjnych.

pospolity

Według doniesień Castro jest również oskarżony o zakup 1294 artykułów od Zulily po znacznie obniżonych cenach, płacąc nieco ponad 250 dolarów za przedmioty warte 41 000 dolarów. Większość przedmiotów została wysłana na adres Castro w Tacoma, postawiono zarzuty, gdzie członkowie zespołu ochrony Zulily odkryli pudła z etykietami firmy „ułożone przed drzwiami wejściowymi domu i podjazdem”.

Castro został oskarżony o dwa zarzuty 20 grudnia kradzież i jeden przypadek kradzieży tożsamości. Według akt sądowych ma on stawić się w sądzie 26 stycznia.

READ  Meteor Leonid rozświetla dziś wieczorem brytyjskie niebo – oto jak i kiedy można go zobaczyć | Wiadomości z Wielkiej Brytanii