Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Saudyjscy astronauci kończą dziewięciomiesięczny program szkoleniowy przed misją kosmiczną na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Przylądek Canaveral na Florydzie.I 10 maja 2023 r /PRNewswire/ — Saudyjska Komisja Kosmiczna (SCC) potwierdziła, że ​​saudyjscy astronauci są gotowi do misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w tym miesiącu, po ukończeniu rygorystycznego dziewięciomiesięcznego programu szkolenia do lotu.

Astronauci byli Rayana Barnawi i Ali Al QaraniPodczas misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przeprowadzi 14 przełomowych eksperymentów naukowych w środowisku mikrograwitacji, w tym trzy eksperymenty edukacyjne. Wpisuje się to w program Królestwa dla astronautów, który został ogłoszony we wrześniu ubiegłego roku jako jeden ze strategicznych programów realizowanych przez Komisję.

W ramach szkolenia astronauci przechodzą 12 dni w symulowanych warunkach kosmicznych. W tym czasie przeprowadzali próby związane z eksperymentami, które miały zostać przeprowadzone na wyprawie; Symulacja przenikania atmosfery ziemskiej i towarzyszącemu temu działaniu sił grawitacyjnych, gwałtownego przyspieszenia i silnego przyciągania grawitacyjnego na organizm ludzki. W Narodowym Centrum Szkoleń i Badań Kosmicznych (NASTAR) – jednym z najnowocześniejszych symulatorów lotu w Pensylwania, USA.

Astronauci przeszli szkolenie w NASA Johnson Center w ramach programu Human Exploration Research Simulation (HERA) mającego na celu doprowadzenie ludzi do granic możliwości i przygotowanie zespołu do misji AX-2 na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Celem misji jest inspirowanie studentów i osób zainteresowanych nauką o kosmosie, podkreślanie znaczenia badań, życia astronautów oraz roli nauk integracyjnych w poprawie jakości życia na Ziemi.

Astronauci przeszli dodatkowe szkolenie w zakresie umiejętności lotu ekspedycyjnego we wrześniu ubiegłego roku w siedzibie SpaceX w Hawthorne, Kalifornia. Program szkolenia obejmował instruowanie astronautów w zakresie programów operacyjnych i operacji, które byłyby wymagane na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Oprócz prowadzenia programów szkoleniowych w Japońskiej Agencji Badań Lotniczych i Kosmicznych (JAXA) oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) w styczniu i lutym, przeprowadzili również ćwiczenia syntezy ładunków w marzec 2023 r. Ponadto szkolenie z praktyki stanu nieważkości i pływalności, umiejętności komunikowania się na orbicie oraz poznawanie skutków ubocznych podczas lotów kosmicznych. Astronauci Rayana Barnawi W Ali Al Qarani Wyrazili dumę i wdzięczność za reprezentację Królestwo Arabii Saudyjskiej w pierwszym zrównoważonym programie załogowych lotów kosmicznych (HSF) i pomóc w realizacji jego ambicji kosmicznych. Obaj astronauci potwierdzili swój entuzjazm i chęć podjęcia tej misji.

„Program szkoleniowy wzmocnił naszą gotowość do sprostania wszelkim wyzwaniom, jakie możemy napotkać podczas misji kosmicznej” — mówi Al-Qarni i pomógł nam rozwinąć umiejętności niezbędne do odniesienia sukcesu w misji. W programie stwierdza się, że umiejętności kosmiczne wymagają intensywnego i rygorystycznego szkolenia, nie tylko w celu zapewnienia realizacji celów misji, ale także w celu zapewnienia osobistego bezpieczeństwa kosmicznego innych astronautów.

Warto zauważyć, że ośrodek już wcześniej uruchomił program dla astronautów, którego celem jest kwalifikacja doświadczonych saudyjskich kandydatów do lotów kosmicznych, biorących udział w eksperymentach naukowych, międzynarodowych badaniach i przyszłych misjach kosmicznych. Wszystko to przyczyni się do przyszłości branży Królestwo Arabii Saudyjskiej, z rosnącym zainteresowaniem absolwentów dziedzinami STEM. To z kolei przyciągnie i wypromuje talenty i wykwalifikowanych pracowników Królestwo Arabii Saudyjskiej Pozycja w sektorze kosmicznym, aby stać się ważną częścią globalnej społeczności w badaniach nauk kosmicznych i inwestowaniu tych badań w służbę ludzkości.

zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2073790/SCC_Ali_AlQarni.jpg
zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2073791/SCC_Rayyanah_Barnawi.jpg
logo – https://mma.prnewswire.com/media/2036414/4028706/SSC_Logo.jpg

ŹRÓDŁO Saudyjska Komisja Kosmiczna (SCC)

READ  Śmieszne: Koalicja zapłaciła 115 000 USD za miejsce parkingowe w Melbourne | polityka australijska