Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Saudyjscy astronauci kończą dziewięciomiesięczny program szkoleniowy przed misją kosmiczną na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Saudyjscy astronauci kończą dziewięciomiesięczny program szkoleniowy przed misją kosmiczną na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Przylądek Canaveral na Florydzie.I 10 maja 2023 r /PRNewswire/ — Saudyjska Komisja Kosmiczna (SCC) potwierdziła, że ​​saudyjscy astronauci są gotowi do misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w tym miesiącu, po ukończeniu rygorystycznego dziewięciomiesięcznego programu szkolenia do lotu.

Astronauci byli Rayana Barnawi i Ali Al QaraniPodczas misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przeprowadzi 14 przełomowych eksperymentów naukowych w środowisku mikrograwitacji, w tym trzy eksperymenty edukacyjne. Wpisuje się to w program Królestwa dla astronautów, który został ogłoszony we wrześniu ubiegłego roku jako jeden ze strategicznych programów realizowanych przez Komisję.

W ramach szkolenia astronauci przechodzą 12 dni w symulowanych warunkach kosmicznych. W tym czasie przeprowadzali próby związane z eksperymentami, które miały zostać przeprowadzone na wyprawie; Symulacja przenikania atmosfery ziemskiej i towarzyszącemu temu działaniu sił grawitacyjnych, gwałtownego przyspieszenia i silnego przyciągania grawitacyjnego na organizm ludzki. W Narodowym Centrum Szkoleń i Badań Kosmicznych (NASTAR) – jednym z najnowocześniejszych symulatorów lotu w Pensylwania, USA.

Astronauci przeszli szkolenie w NASA Johnson Center w ramach programu Human Exploration Research Simulation (HERA) mającego na celu doprowadzenie ludzi do granic możliwości i przygotowanie zespołu do misji AX-2 na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Celem misji jest inspirowanie studentów i osób zainteresowanych nauką o kosmosie, podkreślanie znaczenia badań, życia astronautów oraz roli nauk integracyjnych w poprawie jakości życia na Ziemi.

Astronauci przeszli dodatkowe szkolenie w zakresie umiejętności lotu ekspedycyjnego we wrześniu ubiegłego roku w siedzibie SpaceX w Hawthorne, Kalifornia. Program szkolenia obejmował instruowanie astronautów w zakresie programów operacyjnych i operacji, które byłyby wymagane na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Oprócz prowadzenia programów szkoleniowych w Japońskiej Agencji Badań Lotniczych i Kosmicznych (JAXA) oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) w styczniu i lutym, przeprowadzili również ćwiczenia syntezy ładunków w marzec 2023 r. Ponadto szkolenie z praktyki stanu nieważkości i pływalności, umiejętności komunikowania się na orbicie oraz poznawanie skutków ubocznych podczas lotów kosmicznych. Astronauci Rayana Barnawi W Ali Al Qarani Wyrazili dumę i wdzięczność za reprezentację Królestwo Arabii Saudyjskiej w pierwszym zrównoważonym programie załogowych lotów kosmicznych (HSF) i pomóc w realizacji jego ambicji kosmicznych. Obaj astronauci potwierdzili swój entuzjazm i chęć podjęcia tej misji.

„Program szkoleniowy wzmocnił naszą gotowość do sprostania wszelkim wyzwaniom, jakie możemy napotkać podczas misji kosmicznej” — mówi Al-Qarni i pomógł nam rozwinąć umiejętności niezbędne do odniesienia sukcesu w misji. W programie stwierdza się, że umiejętności kosmiczne wymagają intensywnego i rygorystycznego szkolenia, nie tylko w celu zapewnienia realizacji celów misji, ale także w celu zapewnienia osobistego bezpieczeństwa kosmicznego innych astronautów.

Warto zauważyć, że ośrodek już wcześniej uruchomił program dla astronautów, którego celem jest kwalifikacja doświadczonych saudyjskich kandydatów do lotów kosmicznych, biorących udział w eksperymentach naukowych, międzynarodowych badaniach i przyszłych misjach kosmicznych. Wszystko to przyczyni się do przyszłości branży Królestwo Arabii Saudyjskiej, z rosnącym zainteresowaniem absolwentów dziedzinami STEM. To z kolei przyciągnie i wypromuje talenty i wykwalifikowanych pracowników Królestwo Arabii Saudyjskiej Pozycja w sektorze kosmicznym, aby stać się ważną częścią globalnej społeczności w badaniach nauk kosmicznych i inwestowaniu tych badań w służbę ludzkości.

zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2073790/SCC_Ali_AlQarni.jpg
zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2073791/SCC_Rayyanah_Barnawi.jpg
logo – https://mma.prnewswire.com/media/2036414/4028706/SSC_Logo.jpg

ŹRÓDŁO Saudyjska Komisja Kosmiczna (SCC)

READ  Należący do NASA Teleskop Jamesa Webba po raz pierwszy dostrzegł potencjalne „ciemne gwiazdy”.