Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

San Antonio współpracuje z NASA, aby pomóc w tworzeniu technologii kosmicznych

San Antonio Na całym świecie jest wiele projektów skupiających się na przyszłości technologii kosmicznej, a jedna lokalna firma, Astroport Space Technologies, nawiązała nowe partnerstwo z NASA, które postawi ją na czele tworzenia projektów kosmicznych nie z tego świata.

Sam Ximenes jest inżynierem lotniczym i dyrektorem generalnym Astroport Space Technologies. Pamięta pierwsze lądowanie na Księżycu w 1969 roku.

„Kiedy miały miejsce pierwsze lądowania, nigdy nie sądziłem, że nadejdzie moment, w którym będę zaangażowany” – powiedział Ximenes.

Astroport Space Technologies pracuje obecnie z NASA nad stworzeniem przyszłości lotu na Księżyc. Teraz jest konkretny cel.

„Budujemy lądowiska, infrastrukturę i systemy powierzchniowe, które służą do budowy placówek i baz księżycowych” – powiedział Zimenes.

Astroport ma proces, w którym roboty wykorzystują skały księżycowe jako materiały, drukarkę 3D i kreatywną technologię.

ogłoszenie

„To pokazanie, że mamy proces topienia księżycowej gleby, księżycowego regolitu, jak to nazywają, i tak naprawdę topimy go i próbujemy przekształcić w cegłę lub bryłę” – powiedział Ximenes.

To ekscytujące myśleć, że to wszystko dzieje się tutaj, w San Antonio.

„Dla San Antonio jest to dla mnie ogromny cel, jakim jest uczynienie San Antonio społecznością kosmiczną, a San Antonio stało się znane w szczególności jako miejsce budowy kosmosu. Mamy nadzieję zasiać ziarno tej konstrukcji w branży budownictwa kosmicznego w San Antonio” – powiedział Zimenis.

Ximenes powiedział, że wierzy, że San Antonio jest najlepszym miejscem, aby pomóc w rozwoju przyszłości gospodarki kosmicznej.

„Naszym partnerem jest również University of Texas w San Antonio, który ma ogromny potencjał badawczy. Ponadto współpracujemy również z Southwest Research Institute. Mamy to tutaj, masz to wszystko tutaj, a potem możemy zrobić — powiedział Ximenes.

Copyright 2021 by KSAT – Wszelkie prawa zastrzeżone.