Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Samsung może wkrótce naprawić najbardziej irytującą rzecz w swoich telefonach z Androidem

Samsung może wkrótce naprawić najbardziej irytującą rzecz w swoich telefonach z Androidem

dobre wieści! Samsung może być bliski naprawienia jednej z największych niedogodności ze swoimi smartfonami, co jest świetne dla każdego, kto rozważa modernizację istniejącego sprzętu w przyszłym roku. Duża zmiana ma związek z tym, co kryje się pod maską telefonów premium koreańskiej firmy.

Chociaż Galaxy S22 będzie wyglądać tak samo, niezależnie od tego, czy kupisz go w Wielkiej Brytanii, czy w USA, rzeczy wyglądają zupełnie inaczej, patrząc za ekran. Na przykład ci, którzy kupią nowy Galaxy S22 w Ameryce, otrzymają najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 schowany w środku.

Kup jednak to samo urządzenie w Europie, a przekonasz się, że jest ono zasilane przez mózgi Exynos 2200 firmy Samsung.

Chociaż nie ma dużej różnicy między tymi dwoma procesorami, większość testów szybkości pokazuje, że mózg Qualcomma jest minimalnie szybszy i wydajniejszy niż chip Samsunga. Oznacza to, że osoby z Qualcomm S22 mogą spodziewać się nieco większych prędkości i nieco dłuższej żywotności baterii.

To naprawdę mylące, że to samo urządzenie otrzymuje inny procesor w zależności od miejsca zamieszkania, co przez długi czas było frustrujące dla użytkowników.

Przeczytaj więcej: Każdy właściciel telefonu Samsung Galaxy w Wielkiej Brytanii powinien w tym tygodniu zastosować się do prostej wskazówki

Na szczęście wydaje się, że ci, którzy kupią kolejną generację urządzeń Galaxy, nie będą już mieli tego problemu.

Czołowy analityk technologiczny, Ming-Chi Kuo, spodziewa się, że Samsung zrezygnuje z własnych chipów w nadchodzącym Galaxy S23 i zwróci się do władzy Qualcomm dla całej grupy.

Nie jest jasne, dlaczego Samsung miałby rozważyć tę zmianę, chociaż Kuo twierdzi, że koreańska firma może wreszcie przyznać, że nie nadąża za Qualcommem.

W niedawnym tweecie Kuo powiedział: „Samsung S23 Exynos 2300 może nie mieć certyfikatu 4 nm, ponieważ nie może konkurować z SM8550 we wszystkich aspektach”.

READ  Blog Apple Sale Live: Najlepsze styczniowe wyprzedaże iPada, MacBooka i Apple Watch są już dostępne

Spodziewamy się, że Galaxy S23 zostanie zaprezentowany na początku przyszłego roku i może pochodzić ze znaczącej aktualizacji procesora od Qualcomm.

Producent chipów zażartował, że coroczny Snapdragon Summit odbędzie się jeszcze w tym roku, a firma prawie na pewno wykorzysta to wydarzenie do zaprezentowania zupełnie nowego procesora Snapgragin 8 Gen 2.

Podobnie jak w przypadku większości corocznych aktualizacji, oczekuj, że ten mózg będzie szybszy, wydajniejszy i oferuje inne funkcje, takie jak ulepszone zdjęcia, ulepszona sztuczna inteligencja i szybsza edycja wideo.