Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Samolot z Prezydentem RP ląduje w Rzeszowie na spotkanie z Biden

Samolot z Prezydentem RP ląduje w Rzeszowie na spotkanie z Biden

Kobieta patrzy na puste półki w supermarkecie w Moskwie, Rosja, 23 marca (Vlad Karkov/SOPA Images/LightRocket/Getty Images)

Doradca Białego Domu ds. Bezpieczeństwa Narodowego Jake Sullivan powiedział dziennikarzom na pokładzie Air Force One w piątek, że rząd USA uważa, że ​​nadal „zachowuje zdolność” do nakładania na Rosję dodatkowych kosztów pozamilitarnych, takich jak dodatkowe sankcje, z powodu niesprowokowanej inwazji Kremla na Ukrainę .

„Uważamy, że nadal zachowujemy możliwość nakładania na Rosję dodatkowych kosztów, które nie są wyłącznie kosztami wojskowymi” – powiedział Sullivan. „Uważamy oczywiście, że istnieją dodatkowe środki dokręcania sankcji i będziemy je stale weryfikować” – dodał.

„Wierzymy, że sankcje będą miały coraz większy wpływ na depresję i ograniczanie rosyjskiej gospodarki, rosyjskiej machiny wojennej w sposób, który ukształtuje ich myślenie w miarę postępu. To podważy ich zdolność do odgrywania agresywnej roli na świecie, ponieważ robiłem przez ostatnie kilka lat.”

Sullivan podkreślił również wagę wdrożenia zapowiedzianych już sankcji.

„Myślę jednak, że ten punkt dotyczący egzekwowania prawa jest naprawdę kluczowy, ponieważ w nadchodzącym okresie głównym celem Rosji z perspektywy ekonomicznej będzie znalezienie sposobu na obejście lub objęcie nałożonymi sankcjami. niezbędne do wytworzenia efektów nakładających koszty i niezbędne do kształtowania myślenia. Na Kremlu ”- powiedział Sullivan.

Zapytany o obawy dotyczące obalania sankcji i wzmocnienia Rosjan stojących za prezydentem Rosji Władimirem Putinem, Sullivan przyznał, że była to narracja, którą rosyjski rząd będzie próbował przeforsować, ale Stany Zjednoczone wierzyły, że Rosjanie będą w stanie „połączyć kropki”. ” „

„Pod koniec dnia Rosjanie będą zadawać najbardziej podstawowe pytanie, dlaczego i jak to się stało, i myślimy, że pod koniec dnia będą w stanie połączyć kropki” – powiedział Sullivan.

Zapytany, czy Stany Zjednoczone byłyby skłonne zastosować dodatkowe sankcje, Sullivan nie wykluczył tego i powiedział, że Stany Zjednoczone są gotowe wyznaczyć każdą osobę lub firmę, która „systematycznie podejmuje starania w celu ich osłabienia lub uniknięcia, a te narzędzia są dobre”. rozumiane w tym momencie przez firmy i kraje na całym świecie „naukowiec”.

READ  Wielkie plakaty turystyczne Polski autorstwa Stefana Norblina

„Chętnie go wykorzystamy, jeśli zajdzie taka potrzeba” – powiedział Sullivan.

Jeśli chodzi o olej, Sullivan powiedział, że administracja przygląda się „różnym działaniom”, które może podjąć wraz z sojusznikami, aby uporać się z cenami ropy, mówiąc, że był to główny temat rozmów, kiedy Biden spotkał się z sojusznikami G7.

Sullivan nie wdawał się w szczegóły, ale zasugerował, że procedury zostaną wkrótce ogłoszone, mówiąc: „Nie będę kradł grzmotów administracji w tej sprawie”.

To był główny temat rozmowy. „Pytanie dotyczy narzędzi, które mamy do dyspozycji, aby poradzić sobie ze światowymi cenami ropy i bez wyprzedzania administracji, patrzymy na różne działania, które możemy podjąć i na razie to zostawię”. powiedział Sullivan.

Allie Malloy z CNN przyczyniła się do powstania tego postu.