Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Saint-Gobain ekologizuje polski biznes dzięki PPA dla wirtualnych elektrowni wiatrowych o mocy 52 MW

Saint-Gobain ekologizuje polski biznes dzięki PPA dla wirtualnych elektrowni wiatrowych o mocy 52 MW

14 września (Now Renewables) — francuska firma zajmująca się materiałami budowlanymi Compagnie de Saint-Gobain SA (EPA: SGO) dostarczy zieloną energię elektryczną z 52-megawatowego portfela na lądzie niemieckiej firmy zajmującej się energią odnawialną Tion Renewables AG w Polsce, aby zasilać swoją lokalną operacje.

W środę Tion poinformował, że obie firmy podpisały 15-letnią umowę zakupu wirtualnej energii (PPA). Zgodnie z umową energia elektryczna wytworzona z farm wiatrowych Tion w Polsce będzie sprzedawana na rynku i praktycznie rozliczana po stałej cenie z Saint-Gobain.

Zapisz się teraz bezpłatnie do newslettera Renewable Energy Business PPA!

Tion, znana do tej pory jako Pacifico Renewables Yield AG (ETR: PRY), posiada trzy parki wiatrowe działające w północnej Polsce – 33,3-MW Dębowa Laka, 16,3-MW Świecie i 2,2 MW 12W. Oczekuje się, że farmy wiatrowe będą generować około 190 GWh rocznie i zrównoważyć 135 000 ton emisji dwutlenku węgla rocznie.

Zakontraktowana energia elektryczna wystarczy do zaspokojenia około 45% zapotrzebowania St. Gobain’s na energię elektryczną w Polsce, redukując o około 20% emisje w pasmach 1 i 2 firmy w kraju.

Zasilanie w ramach kontraktu rozpocznie się w 2025 roku.

Umowa na zakup energii z Tion wspiera wysiłki Saint-Gobain zmierzające do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku. W maju francuska grupa podpisała umowę o pobieraniu energii z 33 megawatów energii odnawialnej w Indiach od Green Infra Wind Energy Ltd.

READ  Wybory w Polsce: czego można się spodziewać po firmach wspierających różową gospodarkę w kraju? | Wiadomości z Tajwanu