Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sadio Mane: Senegal „szuka cudu” z kontuzją przed potwierdzeniem składu Pucharu Świata | piłka nożna | Sporty

Senegal „szuka cudu”, gdy Sadio Mane stara się utrzymać przy życiu swoje marzenie o mundialu po doznaniu zagrażającej turniejowi kontuzji, Express Sport rozumie – z szansami napastnika na udział „tylko pięć procent”. Obszerne doniesienia we Francji i Niemczech wykluczyły już udział 30-latka w Katarze po tym, jak zmagał się z problemem prawej strzałki zaledwie 20 minut po zwycięstwie Bayernu Monachium 6:1 w Bundeslidze nad Werderem Brema, ale jego kraj jest zdeterminowany, aby dać … Więcej czasu na udowodnienie swojej sprawności – choć jego szanse na to wyglądają dość ponuro.

Mane został zastąpiony za Leroy Sane po upadku na trawę na Allianz Arena, ale był w stanie zejść z boiska po pomocy medycznej.

Asystent trenera Bayernu Monachium Dino Topmüller początkowo dawał nadzieję po meczu, że były napastnik Liverpoolu wyzdrowieje na czas przed Mistrzostwami Świata, mówiąc dziennikarzom: „Uszkodził nogę, powodując niewielki ból nerwów. Nic poważnego. Jego udział w Pucharze Świat nie powinien być w niebezpieczeństwie”.

Jednak od tego czasu Mane został poddany dalszej analizie, a wstępny werdykt był taki, że przegapi turniej.

Chociaż jest to nadal możliwy wynik, Express Sport rozumie, że Senegal ma nadzieję na „cud”, ponieważ skrzydłowy ma przejść dalsze testy w nadchodzących dniach.

Czytaj więcej: Senegal otrzymuje informację o kontuzji Sadio Mane od trenera Bayernu Monachium po strachu przed Mistrzostwami Świata

Trener Senegalu Aliou Cisse nazwał w piątek swoją oficjalną 26-osobową drużynę i modli się o więcej pozytywnych wiadomości w ciągu 36 godzin.

Ze względu na postawę i znaczenie Mane’a – po zdobyciu decydującego rzutu karnego, który zapewnił bilet Senegalu do Kataru w barażach Pucharu Świata z Egiptem – Lwy Teranga są gotowe do rozegrania czekającego meczu na Mane.

READ  Kim jest Janos? Poznaj uczestnika Bake Off 2022 i jego osobistego asystenta

Nie wykluczyli jeszcze Mane’a z turnieju, podczas gdy Bayern Monachium wydał następujące oświadczenie: „Sadio Mane doznał kontuzji prawej strzałki podczas #FCBSVW. Przegapi mecz z Schalke 04. Więcej testów odbędzie się w przyszłości i Bayern Monachium jest w kontakcie z personelem medycznym Senegalskiego Związku Piłki Nożnej.

Express Sport rozumie, że trener Senegalu Cisse, który poprowadził swoją drużynę do chwały podczas Pucharu Narodów Afryki w lutym, ustalił już swój ostatni skład na turniej.

Chociaż jeszcze nie ujawnił swoich wyborów bezpośrednio graczom, zgłosił swój wybór członkom drużyny Senegalu – w tym agentom wybranych osób.

Zrozumiałe jest, że w jego drużynie nie ma większych niespodzianek, chociaż kontuzja Mane’a może zmusić go do podjęcia ostatniej decyzji.

Mane opuści ostatni mecz Bayernu w Bundeslidze z Schalke 04 w ten weekend, zanim Senegal rozpocznie sezon na Mistrzostwach Świata 21 listopada przeciwko Holandii w grupie A.

Jeśli medycy otworzą drzwi do możliwości, że Mane będzie sprawny później w turnieju, jest szansa, że ​​nadal będzie mógł zostać wybrany z nadzieją, że Senegal przejdzie przez fazę grupową.

W tym momencie jasne jest jednak, że Mane nigdy nie pojawi się po pierwszej rundzie badań lekarskich. Powiedziano mu, że Express Sport jest „95 procent” pewien, że nie zagra w Pucharze Świata.