Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii powołuje drugiego sędziego w związku z przystąpieniem Lady Justice Rose | Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii

Pani Justice Rose dołączyła do Sądu Najwyższego, podwajając liczbę kobiet sędziów w sądzie najwyższym Wielkiej Brytanii na spotkaniu, które nie rozwiało obaw związanych z brakiem różnorodności.

Rose, która kształciła się zarówno w Oksfordzie, jak iw Cambridge, jest rzadkim członkiem najwyższego organu sądowego, którego poprzednia kariera była głównie związana z rządową służbą prawną.

Została powołana na podstawie rekomendacji niezależnej komisji selekcyjnej w miejsce Lady Black, która przeszła na emeryturę w styczniu.

Rose dołączy do Lady Arden w Sądzie Najwyższym jako jedyna kobieta. Jordan ma ustąpić w przyszłym roku, co zwiększa prawdopodobieństwo, że Rose jest jedyną kobietą na całkowicie białym korcie. Na początku ubiegłego roku, przed jej przejściem na emeryturę, był przewodniczącym Lady HillJedna z trzech kobiet siedziała obok dziewięciu sędziów płci męskiej.

„Jak wspomniano w dniu, Stephanie Needleman, starszy prawnik w organizacji Justice Organisation for Legal Reform”, powiedziała Nasza najnowsza aktualizacja na temat stanu różnorodności sądówPostęp w zakresie różnorodności płci w naszym systemie sądowniczym jest zarówno mały, jak i kruchy, a zwłaszcza na wyższych szczeblach ryzyko regresji jest wysokie. Chociaż cieszymy się, że kolejna kobieta została powołana do Sądu Najwyższego, nadal jest w ponad 80% mężczyzną. Niepokoi nas również ciągły brak jakiejkolwiek różnorodności etnicznej w sądzie ”.

Zalecenia Justice zawarte w raporcie opublikowanym w styczniu obejmowały priorytetowe traktowanie różnorodności kierownictwa sądownictwa, zwiększanie mianowania na wyższe stanowiska przez „bardziej zróżnicowane” sądy lub sędziów okręgowych oraz zajęcie się tendencją do konwergencji.

Hale przez całą swoją karierę wypowiadała się na temat dyskryminacji ze względu na płeć w sądownictwie I brak różnorodności na większą skalę. Rose wcześniej nazwała swojego bohatera Anne Jemima CloughKto pomógł założyć Newnham Girls 'College (gdzie studiowała Rose) w 1871 r. W Cambridge, w czasie, gdy kobietom nie wolno było uczęszczać na uniwersytet.

READ  Brittney Griner w placówce medycznej w Teksasie, gdy trwa polityczny konflikt w sprawie wymiany barterowej | Britney Griner

W zeszłym roku sądownictwo opublikowałoStrategia konsolidacjiPrezes Sądu Najwyższego Anglii i Walii, lord Burnett of Maldon, powiedział, że bardziej zróżnicowany wymiar sprawiedliwości „przyciągnie utalentowane osoby, które obecnie utraciliśmy, i pomoże zwiększyć zaufanie społeczne, że sądownictwo odzwierciedla ogół społeczeństwa”.

Odsetek kobiet dworskich wynosił 32% od 1 kwietnia., Wzrost z 24% w 2014 roku. Jednak na wyższych stanowiskach (Sąd Najwyższy i wyżej) od 1 kwietnia było 26%. Odsetek czarnych sędziów, Azjatów i mniejszości etnicznych wynosił 8% – 4% na wyższych stanowiskach – w porównaniu z 6% w 2014 roku.

Rose, której pierwsza praca była asystentką ds. Sprzedaży w sobotę w firmie Marks and Spencer, powiedziała, że ​​aspiruje do bycia aktorką do 13 roku życia, zanim zostanie prawnikiem.

Została powołana do adwokatury w 1984 r., Ale porzuciła zawód prawnika w 1995 r., Aby dołączyć do rządowej służby prawnej jako doradca prawny ds. Usług finansowych w Ministerstwie Skarbu, gdzie pracowała do 2001 r. Następnie pracowała w Ministerstwie Obrony jako dyrektor ds. Operacyjnych i Międzynarodowe prawo humanitarne. W latach 2005-2008 oddelegowana do kancelarii pełnomocnika przewodniczącego Izby Gmin.

Pierwsza sędziowska rola Rose miała miejsce w 2006 r., Kiedy została powołana na stanowisko opłacanego prezesa Sądu Apelacyjnego ds. Konkurencji. Została powołana na inne stanowiska w sądzie i została zarejestrowana w sądownictwie karnym w obwodzie południowo-wschodnim w 2010 r. W maju 2013 r. Rose została zaprzysiężona na sędziego Sądu Najwyższego w Wydziale Sądowniczym. W latach 2015-2018 pełniła funkcję Prezesa Sądu Najwyższego (izby skarbowej), po czym w styczniu 2019 roku została powołana do Sądu Apelacyjnego.

Została zaprzysiężona w poniedziałek rano w obecności Lorda Reeda, Prezesa Sądu Najwyższego i innych sędziów sądu. Została Lady Rose of Colmworth.

Ogłaszając nominację Rose w zeszłym miesiącu, Reid powiedział: „Spędziwszy dużą część swojej kariery w rządzie i parlamencie, LJ Rose znacznie zwiększy różnorodność doświadczenia w sądzie. Jej wybitna zdolność prawna i rozległość doświadczenia będą nieocenione w utrzymanie jakości. Nasz osąd jest wysoki, a nasza reputacja jako międzynarodowego centrum doskonałości prawniczej ”.

READ  Slajd liry przyspiesza, gdy Erdogan obiecuje dalej obniżać stopy procentowe