Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sąd Najwyższy odrzuca apelację w 93 sprawie o morderstwo |  Wiadomości, sport, praca

Sąd Najwyższy odrzuca apelację w 93 sprawie o morderstwo | Wiadomości, sport, praca

Sąd Najwyższy Pensylwanii oddalił apelację po skazaniu kierowcy ciężarówki odsiadującego dożywocie za morderstwo w hrabstwie Centre popełnione prawie trzy dekady temu.

W swoim ostatnim apelu James R. 64-letni Cruz, który odsiaduje teraz dożywocie w Fayette State Correctional Facility, musi zostać ponownie rozpatrzony na podstawie nowo odkrytych dowodów, że obrońcy kwestionowali próbki włosów dostarczone podczas procesu, które rzekomo były z nim powiązane. do ofiary.

Ofiarą był 17-letni Don Birnbaum, który w marcu 1993 roku uciekł ze szkoły Elan w Poland Spring, Maine.

Policji powiedziano, że widziano ją na postoju ciężarówek i że zainstalowała ciężarówkę w Maine.

Jej ciało znaleziono 23 marca 1993 roku na zaśnieżonym brzegu na zboczu drogi I-80 w pobliżu Bellefont w hrabstwie Centre.

Policja wykorzystała rachunki za paliwo z postojów ciężarówek w Maine i Pensylwanii, aby zidentyfikować Cruza jako podejrzanego.

Policja była również w stanie podłączyć jego urządzenie do miejsca zbrodni, ponieważ w pobliżu ciała znaleziono ślady opon.

W ciężarówce i na ciele ofiary znaleziono ślady włosów, które powiązały go z morderstwem poprzez przeszukanie jego urządzenia.

Dochodzenie wykazało ponadto, że Cruz sfałszował swoje dane z podróży, aby wskazać, że był w Altoona 23 marca.

Jego DNA znaleziono również na ofierze i jej bieliźnie.

W swoim dochodzeniu w sprawie Innocence Project był w stanie ustalić, że agent FBI, który przeglądał dowody włosów znalezionych w kabinie ciężarówki Cruise i na linie znalezionej na szyi ofiary, był czasami „Przekroczenie naukowego limitu mikroskopowej analizy włosów”.

Ocena była wynikiem oferty pracy dla agenta przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Opierając się na odkrytych wówczas dowodach, Cruz odwołał się od wyroku skazującego.

Sędzia Centralny Jonathan D.

W opinii opublikowanej w czwartek przez sędziów Sądu Najwyższego Jacka A. Panela, Victora P. Stapela i Alice P. Dubbo, Sąd Apelacyjny podtrzymał sposób prowadzenia sprawy przez Greene’a.

READ  Ukraiński student z wymiany odnajduje pokój z siatkówką Neosho

Grine twierdziła, że ​​apel Cruza przyszedł za późno.

Istnieją wyjątki, które pozwalają na wniesienie apelacji w odpowiednim czasie, w tym możliwość, że zakwestionowanie dowodów przez obronę może prowadzić do innego wyniku – w tym przypadku wyroku uniewinniającego.

Cruz, za pośrednictwem swojego adwokata Stephena Paula Trilunasa ze State College, zapewnił, że istnieje prawdziwa sprawa dotycząca faktów związanych z dowodami dotyczącymi włosów, w oparciu o raport Departamentu Sprawiedliwości.

Jednak Sąd Najwyższy doszedł do wniosku, że dowód dotyczący włosów był tylko jednym z dowodów przedstawionych podczas siedmiodniowego procesu.

Z opinii wynikało, że zeznawało blisko 50 świadków i było tam „Obfite dowody” W tym DNA Cruz znalezione na ciele i bieliźnie ofiary, aby potwierdzić werdykt jury o morderstwie.

Sąd stwierdził również, że zeznania agenta FBI dotyczące dowodów dotyczących włosów „To zostało całkowicie złagodzone przez przesłuchanie”.

Ponadto Sąd Najwyższy podtrzymał wniosek Grine, że odkryte wówczas dowody „Prawdopodobnie nie spowoduje to innego osądu”.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej