Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Saab podpisał kontrakt na dwa okręty wywiadu sygnałowego dla Polski

Saab podpisał kontrakt na dwa okręty wywiadu sygnałowego dla Polski

Saab podpisał dziś umowę Polskie Przedsiębiorstwo Zbrojeniowe Skarbu Państwa Za zaprojektowanie, wyprodukowanie i wsparcie dwóch statków dla Signal Intelligence (SIGINT). Polska. Całkowita wartość zamówienia odpowiada ok 620 milionów euro Dostawy zaplanowano na 2027 rok. Saab ma złożyć zamówienie do końca roku.

Statek SIGINT służy do pozyskiwania danych wywiadowczych dla pełnego zakresu zdolności wywiadowczych marynarki wojennej. Saab będzie głównym wykonawcą, projektując i wytwarzając oba statki, w tym integrację zaawansowanych systemów roboczych. Statki zostaną zbudowane przez podwykonawcę Stocznia Remontowa SA W środku Polska.

„Jesteśmy z tego dumni Polska Saab zdecydował się na współpracę w zakresie systemów statków wywiadowczych marynarki wojennej. Wniesiemy wkład w postaci naszych możliwości, budując zaawansowane platformy z wiodącymi na świecie czujnikami, w pełni integrując kompletne systemy misji, w których mamy wieloletnie doświadczenie” – mówi prezes i dyrektor generalny Chapin. Michaela Johanssona.

Wykonanie umowy uzależnione jest od spełnienia określonych warunków finansowych. Wszystkie warunki mają zostać spełnione do końca 2022 roku.

Po więcej informacji skontaktuj się:

Centrum Prasowe Saaba,

Mattias Rådström, dyrektor ds. relacji z mediami

+46 (0)734 180 018,

centrum [email protected]

www.saab.com

Twitter: @chap

Facebook: @chap

LinkedIn: rozdz

Instagram: rozdz

Saab jest wiodącą firmą zajmującą się bezpieczeństwem i ochroną, której niezmienną misją jest pomaganie narodom w zapewnianiu bezpieczeństwa ich ludziom i społecznościom. Wspierany przez 18 000 utalentowanych ludzi, Saab kontynuuje przesuwanie granic technologii, aby tworzyć bezpieczniejszy, bardziej zrównoważony i sprawiedliwy świat. Saab projektuje, produkuje i konserwuje zaawansowane systemy w lotnictwie, broni, dowodzeniu i kontroli, czujniki i systemy podwodne. Saab ma tam swoją siedzibę Szwecja. Pełni ważne funkcje na całym świecie i jest częścią zdolności bezpieczeństwa wewnętrznego wielu krajów.

Informacja jest taka Saab AB Obowiązek upublicznienia zgodnie z unijnym rozporządzeniem w sprawie nadużyć na rynku. Informacje zostały przekazane do publikacji za pośrednictwem wyżej wymienionej osoby kontaktowej 25 listopada 2022 r o godzinie 11:30 (CET).

READ  Polski piłkarz Marcin Oleksy zdobył bramkę roku FIFA za rzut znad głowy

https://news.cision.com/saab/r/saab-signs-contract-for-two-signal-intelligence-ships-for-poland,c3672904

https://mb.cision.com/Main/183/3672904/1696036.pdf

https://news.cision.com/saab/i/sgint-ship-for-sweden-hms-artemis,c3117765

(c) Sekcja 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone., Źródło Komunikaty prasowe – angielski