Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rząd brytyjski łagodzi przepisy imigracyjne. Polak wyśmiewany z angielskiego

W Wielkiej Brytanii panowała wielka anarchia. W niektórych miejscach brakuje paliwa, a niektórzy mieszkańcy poszli na zakupyPrzechowując i czyszcząc półki sklepowe. Powód jest prosty: brak tysięcy kierowców ciężarówek, którzy wcześniej byli odpowiedzialni za pozyskiwanie i utrzymywanie łańcucha dostaw żywności.

Nie można było oprzeć się wrażeniu, że wyspiarze zgotowali sobie taki los. Wyjście z Unii Europejskiej częściowo z powodu COVID-19y to rozumiesz Mniej kierowców dostarcza towary. W celu złagodzenia niedoboru żywności, który doprowadził do kryzysu w kraju, rząd podejmuje nowe kroki.

Zgodnie z planem zostanie wprowadzony limit liczby pracowników, którzy mogą wjechać na wyspy. Aby uspokoić bardzo napiętą sytuację w kraju, rząd planuje obecnie wydać 5 tys. wiz na pracę czasową. Premier Boris Johnson dał jasno do zrozumienia, że ​​zmiany w tym programie będą tymczasowe i bardzo ograniczone.

W krótkim filmie emitowanym w programie Good Morning Britain, polski kierowca wyjaśnił swoją opinię na temat nowych przepisów. „Nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał wyjechać na 3 miesiące tylko po to, by pomóc Brytyjczykom w organizacji ich wakacji” – powiedział szczerze kierowca.

Wszystko to z powodu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?

Wielka Brytania głosowała za opuszczeniem Unii Europejskiej, ale teraz szuka pracowników, którzy pomogą krajowi w kryzysie. Na wyspach panuje duże zamieszanie, a miejscowi pracownicy coraz bardziej się buntują.

beFiVJUJ

Sekretarz transportu Grant Shapps powiedział programowi BBC Andrew MarrRząd nie chce „podkopywać” brytyjskich robotników, ale nie będzie „stać i patrzeć, jak budują się szeregi”.

Zobacz też: Jet Stream rządzi pogodą. Ekspert wyjaśnia, co to znaczy

BEFiVJVe
READ  Problem efektów wizualnych Disneya ma teraz również problem z „Gwiezdnymi wojnami”.