Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rynki wschodzące – Rynki EMEA spadają wraz z umacnianiem się dolara; W ciągu tygodnia złoty radzi sobie lepiej

Waluty rynków wschodzących spadły w piątek po tym, jak dolar odbił się od najniższego poziomu od dwóch tygodni, ale miał wzrosnąć w tym tygodniu, ponieważ złoty odnotował znaczne zyski po tym, jak bank centralny utrzymał oprocentowanie kredytów. Rubel rosyjski i rand południowoafrykański doprowadziły do ​​strat w walutach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), podczas gdy indeks walut rynków wschodzących MSCI spadł o 0,2%.

Ale indeks miał wzrosnąć w ciągu tygodnia o około 0,2%, wykorzystując niedawne osłabienie dolara i rentowność amerykańskich obligacji skarbowych. Chociaż w piątek dolar wzrósł z najniższego poziomu od dwóch tygodni, po ostrożnych komentarzach Rezerwy Federalnej nadal zmierza do najgorszego tygodnia w tym roku. „Fed od dawna stara się osłabić oczekiwania na rychłą normalizację polityki pieniężnej … W tej sytuacji, poniżej prognoz dane ekonomiczne mogą zaszkodzić dolarowi. Oznacza to, że dolar nie był w stanie odwróć sytuację na jego korzyść ”- napisał w notatce analitycy Commerzbanku.

Po tym nastroju rentowności w USA spadły w ciągu tygodnia, podczas gdy dług na rynkach wschodzących odnotował silny napływ. Waluty o wyższych dochodach, takie jak Rand, odnotowały silne zyski w ciągu tygodnia. Wszystkie waluty Europy Środkowej zostały nastawione na tygodniowe zyski, przy czym polski złoty zyskał najbardziej do dolara i euro po tym, jak polski bank centralny zatrzymał stopy procentowe na początku tygodnia.

Złoty ma być w tym tygodniu najlepiej prosperującą walutą w regionie EMEA, dodając około 2% za dolara i 0,8% za euro. Niedawne osłabienie dolara i rentowności w USA przyniosło ulgę aktywom rynków wschodzących, które w tym roku odnotowują znaczny spadek w wyniku presji związanej ze wzrostem oprocentowania kredytów w USA.

W przeciwieństwie do tego trendu, rosyjski rubel miał swoją czwartą z rzędu tygodniową stratę, najgorszą passę strat od czasu apogeum pandemii COVID-19 w zeszłym roku. Niedawne straty na walucie były spowodowane obawami o potencjalny konflikt zbrojny między Rosją a Ukrainą, a także zachodnią krytyką traktowania przez Moskwę wybitnego krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego.

READ  Alternus Energy zamyka zakup 12,9 MW polskiej energii słonecznej

Lira turecka została wyciszona w ciągu tygodnia, ponieważ inwestorzy nadal byli zaniepokojeni wiarygodnością finansową kraju po poważnych zmianach w zarządzaniu bankiem centralnym w ciągu ostatnich dwóch lat. Akcje rynków wschodzących wycofały się w ciągu dnia i były przygotowane na umiarkowane tygodniowe straty.

Aby zapoznać się z GRAPHIC na temat wyników rynków walutowych na rynkach wschodzących w 2021 r., Patrz http://tmsnrt.rs/2egbfVh dla GRAPHIC na temat wyników indeksu MSCI Emerging Index w 2021 r., Patrz https://tmsnrt.rs/2OusNdX, aby zapoznać się z najważniejszymi wiadomościami z rynków wschodzących rynki

Aby zapoznać się z raportem dotyczącym rynku w Europie Środkowej, zobacz Raport dotyczący rynku tureckiego, zobacz

Aby zapoznać się z raportem dotyczącym rynku rosyjskiego, zobacz

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i automatycznie wygenerowana z udostępnionego źródła).