Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rybakina i Krejcikova wystąpili w otwieraczach Billie Jean King Cup

(Reuters) – Mistrzowie Wielkiego Szlema, Elena Rybakina i Barbora Krejikova, wygrali mecze otwarcia wygodnie, pomagając Kazachstanowi i Czechom wygrać 2: 0 w kwalifikacjach Billie Jean King Cup w piątek.

Kazachstan odzyskał kontrolę nad Polską na własnym boisku, w pełni wykorzystując kontuzję numer jeden na świecie Igi Świątek, gdy Julia Putincewa pokonała Magdę Linette 7:5, 6:3, zanim Rybakina podwoiła swoją przewagę.

Obecna mistrzyni Wimbledonu wystrzeliła dziewięć asów i zdobyła trzy ze swoich sześciu punktów przełamania w wygranym 6:3, 6:4 meczu z Weroniką Valkoską, dając Kazachstanowi pełną kontrolę przed meczem ostatniego dnia.

Pięciu najlepszych graczy z kwalifikacji zobaczy dwa mecze singlowe w piątek i dwa odwracalne mecze singlowe w sobotę, a także gry podwójne.

„Magda jest dość trudną zawodniczką, więc to będzie trudny mecz” – powiedziała Rybakina, nie mogąc się doczekać swojego meczu z Lynette.

„Mam nadzieję, że dzisiejszy mecz pozwoli mi jutro poczuć się pewniej. Zamierzam się przygotować i mam nadzieję, że uda mi się wygrać”.

Marka Vondrousova, była wicemistrzyni czeskiego Rolanda Garrosa, pokonała Ukrainkę Martę Kostyuk 6:2, 6:1 w tureckim mieście Antalya, gdzie drużyny grają z powodu wojny na Ukrainie po rosyjskiej inwazji na sąsiada.

Następnie Krejcikova, mistrzyni French Open 2021, pokonała Ukrainkę Katarinę Zavatską 6:4, 6:3.

27-latka, która powiedziała, że ​​wspiera naród ukraiński podczas konfliktu, zadeklarowała swoje zarobki z kwalifikacji na rzecz ludności Turcji dotkniętej niszczycielskim trzęsieniem ziemi w lutym.

Hiszpania prowadziła z Meksykiem 2:0 po tym, jak Sara Sorribes Tormo pokonała Fernandę Contreras Gomez 6:0, 6:0, a Nuria Barrezas Diaz pokonała Renatę Zarazoa 6:4, 6:3.

Stany Zjednoczone, które zdobyły więcej tytułów niż jakikolwiek inny kraj w rozgrywkach z 18, zmierzą się z Austrią, Wielka Brytania gra z Francją, Włochy grają ze Słowacją, a Kanada gra z Belgią.

READ  Świątek przygotowywała się do trudniejszej drogi do zdobycia trzeciego tytułu dla Paryża

Dziewięciu zwycięzców kwalifikacji dołączy do obrońców tytułu Szwajcarii i Australii, która w 2022 roku zajęła drugie miejsce w tegorocznych finałach, które odbędą się w dniach 7-12 listopada.

Dwunasty kraj, który weźmie udział w finale, zostanie ogłoszony po potwierdzeniu gospodarza.

(Reportaż Shrivathsa Sridhar) w Bengaluru Edycja autorstwa Toby’ego Daviesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.