Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

RWE poszerza swoje zielone portfolio w Polsce

RWE poszerza swoje zielone portfolio w Polsce

RWE z sukcesem rozszerzyło swoje zielone portfolio w Polsce. Urząd Regulacji Energetyki przyznał spółce kontrakty różnicowe (CfD) na projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 66 MW. Sukces na ostatniej aukcji energii odnawialnej stanowi kolejny kamień milowy w zaangażowaniu RWE w transformację energetyczną Polski – cel, do którego firma aktywnie dąży od wejścia na polski rynek energii odnawialnej w 2007 roku.

Zwycięskie portfolio RWE składa się z małych i średnich projektów fotowoltaicznych o różnym harmonogramie budowy. Większość projektów ma zostać zrealizowana w 2024 roku i zlokalizowana jest na terenie powiatów: warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Kilka projektów opracowała polska firma Alpha Solar, która została przejęta przez RWE w 2022 roku.

„Polska jest jednym z naszych kluczowych rynków wzrostu i zapewnia doskonałe lokalizacje dla energii wiatrowej i słonecznej. Obserwujemy stały rozwój elektrowni wykorzystujących energię odnawialną i jesteśmy zdeterminowani, aby przyczynić się do transformacji energetycznej Polski. Poprzez „Dzięki sukcesom, jakie osiągnęliśmy w ostatnim aukcji wzmacniamy naszą silną pozycję w lądowej energetyce wiatrowej i robimy kolejny krok w kierunku rozwoju znaczącego portfolio fotowoltaiki w Polsce.”

„Nasz sukces w tych przetargach umacnia naszą pozycję lidera energetyki odnawialnej i pozwala zabezpieczyć część naszego długoterminowego strumienia przychodów. RWE jest aktywnym inwestorem w Polsce od ponad 15 lat” – dodała Agnieszka Wojnarowska, dyrektor ds. Rozwój energetyki wiatrowej i fotowoltaicznej na lądzie W RWE Renewables Poland: „Oferujemy korzystne warunki i przejrzystą współpracę, co czyni nas stabilnym i długoterminowym partnerem.”

RWE posiada już w Polsce działające farmy fotowoltaiczne o mocy zainstalowanej ponad 32 MW, zlokalizowane m.in. w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim i podlaskim. Spółka planuje dalsze inwestycje i ekspansję w kolejnych województwach. RWE ma obecnie w Polsce budowę elektrowni fotowoltaicznych o mocy ponad 100 MW.

W latach 2024–2030 RWE zainwestuje na całym świecie 55 miliardów euro netto i rozszerzy swój ekologiczny portfel do ponad 65 GW. RWE zamierza zainwestować 40% tej kwoty w rozwój swojej działalności w obszarze lądowej energetyki wiatrowej i słonecznej. Moc zainstalowana w globalnym portfelu energetyki wiatrowej na lądzie RWE ma wzrosnąć z obecnych 8,6 GW do 14 GW do 2030 r., a moc fotowoltaiczna wzrośnie z 3,9 GW do 16 GW.

READ  Iga Świątek została wybrana Człowiekiem Roku Polskiego Sportu, jako pierwsza tenisistka od 1937 roku, która zdobyła to wyróżnienie

Więcej aktualności i artykułów technicznych ze światowej branży energii odnawialnej można znaleźć w najnowszym numerze magazynu Energy Global.

Zimowy numer 2023 magazynu Energy Global

W zimowym wydaniu Energy Global na rok 2023 znajduje się zbiór artykułów technicznych na temat analizy pogody, rozwiązań geotermalnych, technologii magazynowania energii i nie tylko. To wydanie zawiera także raport regionalny analizujący przyszłość odnawialnych źródeł energii w Ameryce Północnej oraz raport Theodora Reeda Martina, asystenta redakcyjnego w Energy Global, na temat tego, jak Islandia wykorzystuje swoje unikalne warunki geologiczne do wytwarzania energii odnawialnej.

Przeczytaj artykuł online pod adresem: https://www.energyglobal.com/wind/11122023/rwe-expands-green-portfolio-in-poland/