Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rupert Grint: „Chciałbym zobaczyć Harry’ego Pottera w serialu telewizyjnym”.

Rupert Grint: „Chciałbym zobaczyć Harry’ego Pottera w serialu telewizyjnym”.

Grint postrzegał lata po Potterze jako okazję do rozpoczęcia od zera. Indie komedia, „niebezpieczne środowiska”, w których musiał myśleć na nogach. Krytycy kręcili nosem, ale on był zadowolony z pracy. „Nie widziałem wyraźnie następnego kroku, więc po prostu zrobiłem wszystko, co było przede mną” – mówi. „Chciałem tylko odzyskać pasję”. Alana Rickmana To zachęciło go do eksperymentowania z teatrem, więc w 2013 roku zagrał we wznowionej sztuce Jeza Butterwortha Falea. Na próbach Butterworth karci go za spóźnienie. Wziął mnie na bok i powiedział: „Nie możesz się spóźnić, dobrze? Zdałem sobie sprawę, że to nie może być tylko ja-ja-ja-ja w tym sensie, że nie mogę robić tego, co lubię. Już samo 10-minutowe spóźnienie odbiło się na wszystkich. Wystąpiła presja, którą rzadko wcześniej odczuwałem ”. Martw się też. „Ale złapałem go i próbowałem go nakarmić”.

Te sporadyczne role trwały do ​​​​2018 roku, kiedy Grint dostał tę rolę Sługa, Program Apple TV+ wyprodukowany przez M Night Shyamalana. Thriller psychologiczny opowiada o młodej parze, Dorothy i Seanie Turnerach (w tej roli Lauren Ambrose i Toby Kebbell), której synek wydaje się wracać do życia. Grint gra Juliana, młodszego brata alkoholika Dorothy, który jest nieprzewidywalny w swoim dążeniu do ochrony swojej rodziny. Grintowi spodobało się, że Shyamalan kazał go przesłuchać – o co rzadko był proszony. „Czuję, że dostałem to na podstawie zasług” – mówi. „Czułem się dobrze. Nawet jeśli mój amerykański akcent był rubinowy.”

Sługa, który jest obecnie emitowany w czwartym i ostatnim sezonie, stał się największą stałą w życiu Grinta po Hogwarcie. Program przyniósł mu stabilność zawodową, a także uznanie krytyków, którego nie znał od tamtej pory Garncarz dni. Sprawił, że zadziałało w obliczu niepewności związanej z pandemią, a jego córka Wednesday urodziła się, gdy robił to w maju 2020 r.

READ  10 wielojęzycznych sposobów na więź z tatą

Shyamalan po raz pierwszy spotkał Grinta, kiedy był krótko związany z reżyserowaniem tego pierwszego Garncarz film. „Robert jest bardzo miłym człowiekiem” – powiedział mi – „i uważam go za bardzo ciekawego, ponieważ wyraźnie widać ciemność, która wpada w niego, kiedy pracuje”. „Ale on nie pozwala, by się wymknęło, jak reszta z nas. To rodzaj układanki”.

Fani uznali przemianę Grinta za czarującą. Kto wiedział, że przez cały czas był dziwakiem? Pomogła mu wymyślić następny ruch, opierając się na jego sukcesie w przestrzeni horrorów i thrillerów oraz grając główną rolę w nadchodzącym filmie Shyamalana. Pierścień w kabinie. Grint gra Redmonda, obłąkanego wieśniaka, który naprawdę wierzy, że świat wkrótce się skończy. Jest barczysty, nieogolony, wychudzony i fizycznie drży z rozpaczy. Efekt jest prawie jak oglądanie Rona Weasleya wyłaniającego się z dekady w jednej z najbardziej nieszkodliwych komór echa w Internecie.

„w SamolotPosunął się jeszcze dalej” — mówi Shyamalan. „Robi naprawdę mroczne rzeczy, a żeby mógł to robić, musi być w dla niego gdzieś.”

„Obserwowanie, jak innym ludziom przytrafiają się straszne rzeczy, może być pocieszające” — mówi Grint. Cytuje mroczną alchemię Guillermo del Toro I cierpienie psychiczne, na które cierpi Kubrick Lśnienie jako inspiracja. Dwanaście lat temu wycięcie migdałków przyniosło mu osobiste wyzwolenie i wydaje się, że Grint, grający teraz najmroczniejsze role w swojej karierze, czeka również rola zawodowa. Wolność od przywilejów i fandomu, które definiowały jego wczesne życie — nawet jeśli była w nim jakaś część, której wciąż trudno było się pozbyć.