Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rupal Choudhury zdobywa dwa medale na Mistrzostwach Świata U-20 IAAF | wiadomości sportowe

Kali (Kolumbia): Rupal Choudhury przeszła do historii, będąc pierwszą indyjską zawodniczką, która zdobyła dwa medale na Mistrzostwach Świata IAAF do lat 20, pokonując srebrną sztafetę 4×400 m z brązem w biegu na 400 m kobiet.

Pochodzący z rodziny o skromnych finansach, 17-latek był małym farmerem w wiosce Shahpur Jinpur w dystrykcie UP Meerut i był w niesamowitej formie po tym, jak przebiegł aż cztery wyścigi na 400 metrów w ciągu zaledwie trzech dni.

Raubal osiągnął 51,85 sekundy, aby zająć trzecie miejsce za Yemi Mari John (51,50) z Wielkiej Brytanii i Damaris Mutunga (51,71) z Kenii.

We wtorek zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x400m, która zajęła drugie miejsce za Stanami Zjednoczonymi, ustanawiając rekord Azji juniorów 3:17,76s.

Tego samego dnia wzięła udział w pierwszej rundzie biegu indywidualnego na 400 m, po czym awansowała do półfinału w środę i finału w czwartek.

Dwukrotnie miała swój rekord życiowy w turnieju, pierwsze 52,27 sekundy w półfinale, zanim pokonała go w finale.

Na początku tego roku faworytka przed wyścigiem Ruppal Priya Mohan z Karnataki była oszołomiona, zdobywając złoto w biegu na 400 m kobiet podczas Pucharu Krajowego IAAF Under-20.

Rupal jest drugą Hinduską, która zdobyła medal na 400 m kobiet po tym, jak Hema Das zdobyła historyczne złoto na mistrzostwach Finlandii w 2018 roku z czasem 51,46 sekundy.

Mistrz olimpijski w rzucie oszczepem Neeraj Chopra był pierwszym Hindusem, który zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski 2016.

Brąz zdobyty przez Rupala to dziewiąty medal Indii w klasyfikacji generalnej turnieju, który wcześniej był znany jako Mistrzostwa Świata Juniorów. Na ostatniej edycji w Nairobi w 2021 roku Indie zdobyły trzy medale – dwa srebrne i jeden brązowy.