Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rundy rozmów Rosja zbombardowała Ukrainę zaledwie 12 mil od polskiej granicy

Rundy rozmów Rosja zbombardowała Ukrainę zaledwie 12 mil od polskiej granicy

Ten wywiad pochodzi z programu codziennych spraw publicznych SDPB, w tym momencieprowadzone przez Laurie Walsh.

Trwają ataki wojskowe na Ukrainę przez sąsiednią Rosję. Amerykańska Izba Reprezentantów uchwaliła w czwartek ustawę, która wywiera większą presję na gospodarkę kraju. Ustawa ta zawiesiłaby normalne stosunki handlowe z Rosją.

Senat pracuje nad ustawą znoszącą stałe stosunki handlowe.

Mike Rounds jest senatorem z amerykańskiego stanu Dakota Południowa.

„Wszystko, co możemy zrobić, aby jeszcze bardziej ograniczyć możliwość dostępu Rosji do jej aktywów lub cokolwiek, co możemy zrobić, aby ograniczyć jej zdolność do sprzedaży aktywów, sprzedaży produktów itd., w dowolnym miejscu na świecie, którym jesteśmy zainteresowani” – powiedział Tours. „

Stany Zjednoczone i ich europejscy sojusznicy nadal próbują ograniczać gospodarczą zdolność Rosji do prowadzenia wojny. Stany Zjednoczone zapewniają, że siły amerykańskie nie wejdą do ukraińskiej strefy wojennej.

Transkrypcja wywiadu
Poniższy tekst został wygenerowany automatycznie i nie był jeszcze edytowany.

Laurie Walsh:
A ja jestem Laurie Walsh. Kongres USA szuka sposobów na zwiększenie presji na Rosję, aby zakończyła inwazję militarną na Ukrainę, w tym odebranie statusu najbardziej uprzywilejowanego kraju dla Rosji i Białorusi. Kongres szuka również sposobów, aby uniemożliwić osobom bliskim prezydenta Rosji Władimirowi Putinowi przenoszenie aktywów za pośrednictwem platform cyberbezpieczeństwa. Tymczasem siły rosyjskie napotkały silny opór armii ukraińskiej, ale bombardowanie przesunęło się niebezpiecznie blisko granicy ukraińskiej z Polską. Polska jest oczywiście sojusznikiem NATO. Prezydent Putin od dawna krytykował siłę lotniczą Polski. Czy usprawiedliwi atak na cele wojskowe poza granicami Ukrainy? Senator z Południowej Dakoty, Mike Rounds, jest z nami, aby przekazać najnowsze wiadomości. Senator Tours, dziękuję, że tu jesteś.

Senator Mike Wycieczki:
Dziękuję Ci. Doceniamy możliwość odwiedzenia z Tobą.

Laurie Walsh:
Zacznijmy, jeśli nie masz nic przeciwko, trochę o stanie stosunków handlowych i innych naciskach ekonomicznych na Rosję. Gdzie w Senacie USA się z tym posuwamy?

READ  Jakie powinno być stanowisko negocjacyjne Niemiec z Rosją?

Senator Mike Wycieczki:
Myślę, że znajdą Państwo bardzo szerokie poparcie obu partii dla dalszych ograniczeń naszych stosunków z Rosją, które pozwolą im na handel. Będziemy też lobbować, a przynajmniej skonsultujemy się z naszymi europejskimi sojusznikami i dołączymy do nich w tych wysiłkach. W pewnym sensie nasi europejscy sojusznicy wyprzedzili nas, a my poszliśmy za nami. Na przykład, jeśli chodzi o Swift, który jest zasadniczo sposobem komunikowania się tam iz powrotem w zakresie transakcji finansowych, Europejczycy byli naprawdę tymi, którzy zgłosili się i powiedzieli: „Pójdziemy dalej”. Podążaliśmy za tym, co jest dobre.

Senator Mike Wycieczki:
Ale jeśli chodzi o inne działania, cokolwiek możemy zrobić, aby jeszcze bardziej ograniczyć możliwość dostępu Rosji do jej aktywów znajdujących się poza jej krajem lub cokolwiek możemy zrobić, aby ograniczyć jej zdolność do sprzedaży aktywów i sprzedaży ich produktów i tak dalej w dowolnym miejscu na świecie, jesteśmy zainteresowani. Chcemy zatrzymać napływ pieniędzy do Rosji, aby Władimir Putin nie miał środków na sfinansowanie swojego wysiłku wojennego i utrudnił mu spłatę długów.

Senator Mike Wycieczki:
To nie jest zaprojektowane… To znaczy, szkoda, że ​​to też powinno uderzyć w Rosjan, ale tak się stanie. I miejmy nadzieję, że zostanie tam zadanych więcej pytań o to, dlaczego reszta świata skupia się teraz na próbach ukarania ich i ograniczenia ich zdolności do handlu, ograniczenia ich zdolności do prowadzenia interesów i ograniczenia ich zdolności do sprowadzania produktów do Rosji. .

Laurie Walsh:
Porozmawiajmy też o działaniach militarnych io tym, jak blisko jest do granicy z Polską, gdy Rosja zaczyna atakować kolejne cele zachodnioukraińskie. Jak bardzo martwisz się tym, jak blisko Rosja jest z naszym sojusznikiem z NATO?

Senator Mike Wycieczki:
Znajdowali się około 12 mil od polskiej granicy. Zaatakowali lotnisko lub w zasadzie bazę wojskową. I myślę, że ich intencją było wskazanie, że zamierzają odciąć dostawy, które szły z Polski. Istnieje wiele podejść, które można zastosować, aby zdobyć zapasy, ale głównie przyjeżdżają one drogą. Polska jest jednym z tych portali, gdzie ze względu na regularny handel, możliwość regularnego przesyłania tych dostaw, wpada dużo dostaw, wojskowych, ale także sprzętu, żywności, materiałów dla ludzi, służby zdrowia, usług medycznych i wkrótce. Tego rodzaju sprzęt i materiały również przychodzą w ten sposób. Jesteśmy zawsze zaniepokojeni eskalacją, jaka może się wydarzyć, jeśli Rosja zaatakuje członka NATO, a Polska zaatakuje członka NATO.

READ  Pogotowie edukacyjne

Senator Mike Wycieczki:
Zdaliśmy sobie również sprawę, że te dostawy o charakterze militarnym byłyby zagrożone, gdyby Rosja miała możliwość ich znalezienia, namierzenia i usunięcia. Więc ta część nie dziwi nas, że próbowali to zrobić. Ale rzeczywiście, ich niezdolność do precyzyjnego określania swoich celów jest teraz naprawdę kwestionowana.

Senator Mike Wycieczki:
Mam na myśli to, że nie wykazali umiejętności ani chęci użycia broni precyzyjnej w wielu rzeczach, które robili, może dlatego, że jakoś ich zabrakło lub próbowali ich ratować. Więc użyli wielu broni, które w zasadzie nie są zaawansowane technologicznie. Nazywasz je głupimi bombami lub głupimi pociskami artyleryjskimi, których zasadniczo używają do atakowania ośrodków cywilnych, a to nie jest zbyt dokładne. Całkiem możliwe, że niektóre z ich dokładniejszych i bardziej zaawansowanych technologicznie pocisków mogą nie działać tak dobrze, jak by tego chcieli.

Laurie Walsh:
Cóż, więcej na ten temat w najbliższych dniach. Senatorze USA Mike Rounds, dziękuję za poświęcenie nam dzisiaj czasu. Wiem, że masz napięty harmonogram. Porozmawiamy następnym razem.

Senator Mike Wycieczki:
Dziękuję Ci. Doceń okazję.