Runda Pucharu Świata: Sloten za sobą, Hiszpania i Polska

Sladon Ibrahimovic zasmakował swojego pierwszego szwedzkiego występu od pięciu lat, zdobywając bramkę Victora Clausena w meczu eliminacyjnym Mistrzostw Świata 1: 0 przeciwko Gruzji.

39-latek załamał się łzami na początku tygodnia, rozważając swoją decyzję o przejściu na emeryturę za granicą.

Napastnik AC Milan wycofał się po Euro 2016, ale teraz niespodziewanie wrócił do szwedzkich drużyn – zostało tylko 35 minut na szukanie pomocy.

Ibrahimovic został najstarszym piłkarzem reprezentującym Szwecję, pobijając poprzedni rekord 38 lat i 59 dni należący do byłego bramkarza Thomasa Raveli.

Guy Howard z Chelsea, Ilke Gundogan z Manchesteru City i Leon Goretska z Bayernu Monachium zdobyli bramkę, gdy Niemcy pokonały Islandię 3: 0.

Serge Knabry strzelił dwa gole, podczas gdy jego kolega z Bayernu Leroy Sane był po drugiej stronie.

Komfortowe zwycięstwo Niemiec ustanowiło nowy rekord kraju w 17 kolejnych eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Rzut karny Anastasiosa Pacacetasa pomógł Grecji sfrustrować Hiszpanię i utrzymać gospodarzy 1: 1 w Granadzie.

Alvaro Morata otworzył wynik ponad pół godziny później dla zwycięzców Mistrzostw Świata 2010, ale widzowie wrócili do poziomu i odegrali rolę w łupach.

Robert Lewandowski poprowadził Polskę 3: 3 przeciwko 10-osobowym Węgrom, strzelając późnego gola, by odciągnąć swoją drużynę od krawędzi porażki.

Krzysztof Piątek i Kamil Jóźwiak również zaatakowali Polskę, a Roland Salloy, Adam Sloy i Willie Orban zaatakowali gospodarzy.

Po tym, jak Lewandowski zablokował szanse gospodarzy na zwycięstwo, węgierski obrońca Atila Piola został wysłany do dogrywki.

Napastnik Rangers Ian Hockey pokonał Rumunię 3: 2 przeciwko Macedonii Północnej.

Florin Tanase i Valentine Mihila dali Rumunii prowadzenie 2: 0, a tylko Arijan Ademi i Alexander Drozkowski wciągnęli kibiców do finału.

Na bramce byli Dominico Ferrari i Ciro Immobile Włochy pokonały Irlandię Północną 2: 0 W Birmie Assouri przedłużyła kwalifikacje do Mistrzostw Świata do 23 meczów.

READ  Słynny polski poeta Adam Zhakzevsky zmarł w wieku 75 lat

Ermir Lenzani strzelił 1: 0 dla Albanii w Andorze, a samobójcza bramka Nova Formolt pokonała Armenię 1: 0 na drodze do Liechtensteinu.

Po tym, jak gospodarze prowadzili większość meczu po wczesnym uderzeniu Iana Nicholascu, Borough Islands były na poziomie 1: 1 w Mołdawii dzięki późnej próbie Mainharda Olsena.

Brace wygrał Dominic Calvert-Levine, a strzelili również James Ward-Bruce, Raheem Sterling i debiutant Olly Watkins. Anglia pokonała San Marino 5-0.

John McKinn ryknął Szkocja zremisowała 2: 2 z Austrią, Odzyskiwanie jego strony po zagrozeniu, że wyląduje na gospodarzu szyny Sasha Galatic. Grand Honley również celował w Szkotów.

Szwajcaria początkowo strzeliła trzy gole w ciągu pięciu minut, pokonując Bułgarię 3: 1.

Brielle Embolo, Harris Seferovic i Steven Juper mieli pełną kontrolę nad kibicami tylko przez 12 minut spotkania.

Grill Despotov po przerwie przesunął się prosto na obronę Bułgarii, ale Szwajcar nadal miał zwycięstwo.

Martin Brightwhite i Jonas Wind pokonali Danię 2: 0 po obu stronach połowy.