Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ruch drogowy między Ukrainą a Polską może się pogorszyć w związku z planem blokady przez Polaków

Ruch drogowy między Ukrainą a Polską może się pogorszyć w związku z planem blokady przez Polaków

Państwowa Służba Graniczna Ukrainy ostrzegła o możliwych utrudnieniach w ruchu ciężarówek na granicy z Polską w związku z protestami polskich firm transportowych.

źródło: Europejska PrawdaPowołując się na Państwową Służbę Graniczną Ukrainy

Detale: Protest może rozpocząć się w piątek, 3 listopada. Polskie firmy transportowe zamierzają uniemożliwić przepływ międzynarodowego transportu drogowego towarów w kierunku Jahodin-Dorohosk, Krakowice-Korczwa i Rawa Ruska-Hrybin.

Na wjazdach i wyjazdach w Polsce mogą tworzyć się korki.

Według doniesień polscy protestujący wyrazili chęć kontynuowania blokady przez okres do dwóch miesięcy.

Lista żądań demonstrantów jest długa. Część z nich ma charakter techniczny, inne dotyczą kwestii fundamentalnych dla Ukrainy.

Głównym postulatem jest przywrócenie systemu zezwoleń dla ukraińskich firm transportowych na działalność w Unii Europejskiej.

tło:

  • Po wybuchu wojny totalnej Unia Europejska podjęła bezprecedensowe kroki w celu wsparcia ukraińskiej gospodarki i na rok zniosła przez Ukraińców obowiązek uzyskania tych zezwoleń. Unia Europejska przedłużyła ten przepis do czerwca 2024 r. tego lata.

  • Polscy pracownicy transportu domagają się teraz zniesienia tej koncesji i przywrócenia poprzedniego systemu zezwoleń. Wzywają także do zaostrzenia przepisów transportowych w ramach ECMT – certyfikatu wydanego przez Europejską Konferencję Ministrów Transportu.

  • Kijów planuje omówić tę kwestię zarówno z władzami polskimi, jak i polskimi Komisja Europejska.

obsługuje przychodzi lub staje się Nasz sponsor!

READ  Zachys opuszcza Scarsdale; dlatego