science

Rozwój Kerbal Space Program zakończył się po dziesięciu latach

Aktualizacja oprogramowania Kerbal Space 1.12.2 jest już dostępna. To stosunkowo niewielki zestaw poprawek, ale oznacza zakończenie aktualizacji 1.12 – tym samym koniec “zrównoważonego rozwoju” dla KSP. To było zabawne dziesięć lat, ale jej zespół programistów skupia teraz całą swoją uwagę na pracy nad programem Kerbal Space 2.

Ogłoszono już, że rozwój Kerbal dobiega końca wraz z 1.12, ale Najnowsze informacje o aktualizacji Przynieś nowy finał. „Chociaż wciąż możemy wydać niewielką łatkę tu i tam, gdy zajdzie taka potrzeba, tym patchem oficjalnie kończymy aktualizację 1.12, a także trwający rozwój oryginalnego KSP, ponieważ teraz zmieniamy bieg w kierunku rozwoju KSP2” – czytamy w poście. .

Sama łatka 1.12.2 naprawia ponad 90 błędów i dodaje kilka ulepszeń „takich jak funkcja blokowania kotwicy rotacji węzłów, która umożliwia roli robota krzyżowanie zakotwiczonych węzłów”. Nie wiem, co to znaczy – a moje zmieszanie jest, szczerze mówiąc, hołdem dla Kerbal Space Porgram.

Byłem pierwszym użytkownikiem KSP w 2011 roku, grałem w kompilacje, zanim pojawiły się na Steam Early Access. Nie mogłeś nawet dostać się w kosmos, kiedy dużo w to grałem, ale spędziłem kilkanaście godzin budując rakiety i próbując wzbić się na wyższe wysokości. Wracałem do niego okresowo w ostatnich latach i cieszę się, że rośnie i rozwija się. Nigdy nie byłem w stanie poradzić sobie z dokowaniem statków razem na orbicie.

Nie oczekuję, że gry będą zawsze aktualne, ale jestem trochę emocjonalny, jeśli chodzi o skuteczne ukończenie Kerbala. Inspirując na wiele sposobów, generuje emocje, znacznie lepiej komunikując trudy i ambitne ambicje podróży kosmicznych niż jakikolwiek film lub PR finansowany przez miliarderów.

Program Kerbal Space 2 został ogłoszony w 2019 roku i do tej pory miał wyboistą jazdę, a rozwój przesuwa się między studiami. Jej zwiastun wciąż jest oszałamiający, ponieważ zainspirował fanowski zwiastun oryginalnej gry:

READ  ispa: PM Modi faktycznie uruchamia Indyjskie Towarzystwo Kosmiczne 11 października | Wiadomości z Indii