Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rozwiń Błąd play-offu |  Wiadomości, sport, praca

Rozwiń Błąd play-offu | Wiadomości, sport, praca

W miarę upływu sezonów regularnych może to być najbardziej regularny sezon w historii piłki nożnej szkół średnich w hrabstwie Trumbull.

W jaki sposób?

Kiedy Stowarzyszenie Trenerów hrabstwa Trumbull organizuje w listopadzie coroczny bankiet Gracza Roku, wręcza także nagrodę Trenera Roku hrabstwa Trumbull.

Zazwyczaj trenerzy kwalifikują się do nagrody, jeśli ich zespół zakończy mecz z wynikiem 8-2 lub lepszym lub zdobędzie tytuł mistrzowski. Od czasu opracowania tych wytycznych kilkadziesiąt lat temu nie było roku, w którym coach nie spełniałby tych standardów.

To znaczy nie wcześniej niż w tym roku.

Rozpoczynając 10. tydzień, jest już pewne, że żadna drużyna w hrabstwie Trumbull nie zakończy rozgrywek z lepszym bilansem niż 6-4. Sześć szkół w okręgu ma obecnie wskaźnik 5-4. Cztery z tych szkół zagrają dziś wieczorem bezpośrednio, co oznacza, że ​​nie więcej niż cztery szkoły w hrabstwie Trumbull ukończą mecz z wynikiem 6-4. Od 11 do 13 z 15 szkół zakończy naukę z co najmniej rekordem 0,500.

Żadna drużyna w hrabstwie Trumbull nigdy nie zdobędzie tytułu mistrzowskiego ani nie podzieli się nim.

Oto kicker.

W historycznie złym roku dla piłki nożnej w hrabstwie Trumbull rekordowa liczba szkół hrabstwa Trumbull zakwalifikuje się do meczu o mistrzostwo Ohio High School Athletic Association.

Przed ostatnim tygodniem sezonu zasadniczego dziewięć szkół hrabstwa Trumbull zapewniło sobie już miejsce w play-offach. Hubbard (4-5) i Warren John F. Kennedy (2-7) mogą dziś wieczorem dołączyć do imprezy i odnieść zwycięstwo.

Jeśli na sali sądowej odbędzie się debata na temat absurdalności rozszerzonego systemu play-offów, cóż, Wysoki Sądzie, wycofam swoją sprawę.

Wszyscy powinniśmy byli to przewidzieć. Kiedy Stowarzyszenie Trenerów Piłki Nożnej szkół średnich w Ohio otwarcie i agresywnie skrytykowało decyzję o podwojeniu liczby zawodników w fazie play-off do 448 w 2021 r., powinno było wywołać czerwoną flagę. Wygląda na to, że trenerzy bardziej niż ktokolwiek inny osobiście odnieśliby korzyści z rozszerzenia rozgrywek play-off. Jednakże OHSFCA ogólnie wiedziała, że ​​to zły pomysł, zbudowany wyłącznie na chciwości.

READ  Thomas J. Higgins senior 1945-2021 | Wiadomości, sport, praca

Tak, istnieje kontrargument, że w każdym innym sporcie szkół średnich wszystkie drużyny kwalifikują się do turnieju posezonowego. Stowarzyszenie Lekkoatletyczne Ohio High School, sprzeciwiając się woli OHSFCA, oświadczyło, że swoją decyzję opierało na przekonaniu, że „naszą filozofią jest większe uczestnictwo, a nie mniejsze uczestnictwo”. Następnie powiedział, że „aspekt przychodów związany z rozszerzeniem play-offów nie był czynnikiem”.

Następnie OHSAA podjęła stałą decyzję na rok 2020, że uczestniczące szkoły nie będą już dzielić się częścią sprzedaży biletów przed meczem w fazie play-off. Ceny biletów na pierwszą rundę play-offów zostały podniesione do 12 dolarów (przedsprzedaż) i 15 dolarów (na bramce).

Prawdą jest, że w fazie play-off inne sporty grają all-in, ale piłka nożna to zupełnie inna bajka. Większe pole kwalifikacyjne nie jest lepsze dla sportu ani dla uczniów-sportowców uprawiających ten sport.

Prawda jest taka, że ​​rozszerzony format play-offów wyrządził więcej szkody niż pożytku, zarówno zawodnikom, jak i magii sezonu zasadniczego, który jeszcze dwa lata temu znaczył znacznie więcej niż dzisiaj.

Sezon zasadniczy rozpoczyna się w połowie sierpnia, po sześciotygodniowym turnieju. Piłka nożna w szkołach średnich jest zmuszona konkurować z rodzinnymi wakacjami, jarmarkami okręgowymi i innymi letnimi zajęciami. W szkołach, które wznawiają zajęcia dopiero po Święcie Pracy, często rozgrywane są trzy mecze, zanim uczniowie wrócą z wakacji.

Coś dziwnego dzieje się przez 30% sezonu, zanim uczniowie w ogóle postawią stopę w klasie.

Jeśli chodzi o argument „powszechnego włączenia”, jest również coś dziwnego w wymaganiu od 16- i 17-letnich uczniów-sportowców grania przez maksymalnie 16 kolejnych tygodni bez przerwy.

Programy futbolu uniwersyteckiego zazwyczaj obejmują 12 meczów, z tygodniowym pożegnaniem. Nawet ci, którzy grają w meczu o tytuł konferencji, a następnie awansują do meczu o tytuł mistrza kraju, rozegrają tylko 15 meczów, z pożegnaniem i długą przerwą przed play-offami. NFL zapewnia wszystkim drużynom tydzień pożegnalny w pewnym momencie sezonu.

READ  Nigeria jest gospodarzem pierwszego w historii turnieju West African Junior League

To najbardziej niepokojąca część dla tych, którzy kochają intensywność futbolu rozgrywanego w piątkowe wieczory przez całą jesień.

Próbując promować ideę poszerzenia pola mistrzowskiego, pomysł był taki, że większa liczba uczestników play-offów oznaczałaby bardziej ekscytujący sezon zasadniczy z dużą liczbą znaczących meczów.

Stało się zupełnie odwrotnie.

Wiele drużyn dociera obecnie do turnieju, a miejsca w play-offach ustalane są już w czwartym tygodniu sezonu. Do 6. tygodnia tego roku 14 drużyn z regionu zapewniło sobie już miejsce w play-offach. Miejsce zostało zapewnione dla dziewięciu innych osób.

Przed 2021 rokiem każdy tydzień i każdy mecz był niezwykle ważny. Obecnie bardzo niewiele meczów na koniec sezonu ma wpływ na play-offy.

W 7. tygodniu Niles miał bilans 5-1, a w tym czasie jego kolejnymi czterema przeciwnikami byli Polska (5-1), South Range (5-1), Struthers (4-2) i Girard (4-2). Przed rokiem 2021 wszystkie cztery pojedynki miały poważne konsekwencje dla wszystkich zaangażowanych stron w fazie play-off. W 2023 r. obraz play-offów – poza rozstawieniem – został ustalony dla wszystkich pięciu drużyn do połowy sezonu.

Scenariusz powtarzał się w całej dolinie Mahoning przez ostatnie cztery tygodnie sezonu. Dyskusja na temat play-offów była refleksją.

Dzisiejsza tabela regionalna 10. tygodnia jest w dużej mierze pozbawiona sytuacji, w których trzeba wygrać. Columbiana (4-5) i Valley Christian (4-5) zmierzą się ze zwycięzcą, który awansuje, a przegrany zakończy sezon. Warren JFK (2-7) potrzebuje zwycięstwa nad Southeast (6-3), aby znacznie zwiększyć swoje szanse. Hubbard (4-5) jest w podobnej sytuacji w meczu z South Range (8-1).

Co więcej, na dramaty play-offów trzeba będzie poczekać do przyszłego tygodnia. Rozszerzone boisko usunęło napięcie związane z play-offami z sezonu zasadniczego.

Po raz kolejny doskonały przykład na to, że większe wcale nie musi być lepsze – z wyjątkiem tych, którzy czerpią korzyści finansowe z ekspansji.

READ  Szanse, wybory, przewidywania kobiet na Wimbledon 2022: ekspert tenisa Iga Sweetek odchodzi

[email protected]

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej