entertainment

„Rozświetl noc, Buffalo!” Jesienny Festiwal Zmartwychwstania: Jesienna Wielkanoc

przez dr. pastor. Chesław M. Chrisie,
Dziekana Kościoła Św. Kazimierza,
Buffalo, Nowy Jork
Od rodziny kościelnej, która przyniosła ci wyjątkową Galerię Virgin Street, pochodzi katolicka praktyka sięgająca czasów św. Augustyna: „Zaświeć w noc, Buffalo!” Pierwsi chrześcijanie odwiedzali cmentarze, ponieważ Trzy Marie udały się do grobu Jezusa w Niedzielę Wielkanocną. Ich wizyty nie kończyły się na Wielkanoc. I dalej modlili się przy grobach świętych, a później męczenników i wszystkich wierzących.

Kościoły podczas Mszy są budowane prawie wyłącznie nad grobami. Św. Augustyn nazywa tę pamiątkową Eucharystię „pokrzepieniem”. Liturgia zastąpiła pogańskie pikniki przy grobach. Wciąż waha się w pierwszej modlitwie eucharystycznej: „Daj im miejsce odpoczynku, światła i pokoju”. Oryginalna latynoska lodówka, to nasza świetna (!)
Lampy oliwne palą się dziś przy grobie Jezusa w Jerozolimie. W ten sposób Kościół Wschodni pamięta o „trzech Mariach” niosących olejki eteryczne do namaszczenia ciała Jezusa. Piosenki upamiętniają starożytną pielgrzymkę do grobu w każdą sobotę (Noc Zmartwychwstania), podczas gdy wieczór jest oświetlony wesołym światłem / lampą podczas nieszporów. Jedną z najważniejszych pamiątek grecko-prawosławnych z Jerozolimy jest wieloramienna świeca, ozdobiona kolorowym Jezusem Zmartwychwstałym, zapalona w Anastasis lub grobie Jezusa w Bazylice Grobu Świętego.
Polskie święto wszystkich duchów (Zaduszki) wywodzi się ze Wschodu, mieszając się z Zachodem, Rzymianami i Bizantyjczykami. Mężczyźni i kobiety różnych wyznań chrześcijańskich obchodzą dzień modlitwy w historii Polski, który wypełniają cmentarze, na których toczą się walki rycerskie i żołnierskie. czcij tych, za którymi tęskniłeś, płomieniami dawnego zmartwychwstania, wieńcami, matkami i liturgią; Spotykają się na cmentarzach i placach kościelnych. W pobliżu cmentarzy gminnych często budowano stare wiejskie amerykańskie kościoły.
W zeszłym tygodniu Sophie Hudorovich przejmująco otworzyła cenione skarby pamięci i aktywnej pamięci. Cmentarze są często zatłoczone ludźmi, którzy dają świadectwo żywej, zewnętrznej pamięci dziękczynienia: żywego i nadprzyrodzonego źródła wiecznego światła, Jezusa zmartwychwstałego. Pierwsze dni listopada nazywane są często jesiennym świętem Zmartwychwstania Wielkanocnego.
Podczas jesieni WNY, nabożeństwo na świeżym powietrzu może być ryzykowne, w poniedziałek wieczorem, 1 listopada 2021, 17:30-20:30 w kościele św. Kazimierza, 160 Cable Street, Buffalo, cztery różne kolory, odpowiednie 5 dzień się zapalić. Zielony służy do uzdrawiania i świeci podczas chrztu, gdzie jest układany olej chorych, fioletowy do przebaczenia w Kaplicy Miłosierdzia Bożego, złoty do radosnego dziękczynienia w Kaplicy św.
Uczestnicy mogą pisać imiona, prośby lub modlitwy na naklejkach, które umieszczają na swojej świecy. Podobne małe czuwania będą dostępne dla dzieci. Wysoki marmurowy ołtarz będzie oświetlony przez czterysta lampek czuwania, a przednie ławki usiane kwiatami i świecami upamiętniają zmarłych.
Doroczny Dzień Umarłych inspirowany Meksykiem (Dia De Los Muertos) powita zdjęcia naszej rodziny upamiętniające ich zmarłych bliskich (czy widzieliście film Coco?). Będzie można dodać imiona swoich ukochanych zmarłych, które będą wypowiadane przez księdza podczas apelu o wspomnienie św. Kazimierza przez cały listopad, który rozpoczyna się dziś wieczorem o 18.30. Zgodnie z tradycją św. Wszystkich Świętych i nabożeństwo wieczystego światła rozpocznie się wieczorem o 7:15 namaszczeniem chorych i spowiedziami przez cały wieczór.
Tradycyjne brytyjskie torty spirytusowe, polskie torty z płomieniami, arabski chleb Chrześcijański, torty z Meksyku na Dzień Zmarłych i gorąca czekolada (z mieloną czerwoną papryką, jeśli chcesz) będą serwowane jako tradycyjne przekąski. Nabożna, szeptana degustacja słodyczy płynie łagodnie z uwielbionej celebracji Wieczerzy Pańskiej, a Komunia Święta rozciąga się na nasze rodziny i domy.
Nawet jeśli masz tylko kilka minut, aby zatrzymać się na krótką modlitwę lub zapalić świece, z pewnością odkryjesz, że ten wieczór jest jednym z najbardziej ekskluzywnych dorocznych katolickich świąt religijnych w WNY.
Rozświetl noc, bawole! I niech świeci im wieczne światło!
W przyszłym tygodniu: Co wspólnego mają świece pamiątkowe, stoły, napoje i apele ze sprawiedliwością społeczną?

READ  Kapitanowie Buffalo proszą słynnego hollywoodzkiego aktora o przeniesienie filmu

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment