Rozstawiona Iga Świątek kwalifikuje się do finału San Diego Open

San Diego (AFP) – Czołowa rozstawiona Iga Świątek z Polski pokonała w sobotę czwartą rozstawioną Jessicę Pegulę i awansowała do finału San Diego Open.

W drugim meczu półfinałowym zakwalifikowała się Chorwatka Donna Vekic i nierozstawiona Amerykanka Danielle Collins zremisowała 2-2 w trzecim secie, gdy mecz został opóźniony przez deszcz. Vekic dostał pierwszego seta, a Collins drugiego 6-4. Po wznowieniu gry Collins awansował 4-2, 0-30, po czym kolejny ulewny deszcz spowodował, że organizatorzy turnieju przełożyli resztę meczu do niedzieli.

Dwugodzinny mecz Świątek-Pegula przyniósł wiele wyrównanych sytuacji, ale repertuar Świątka obejmujący uderzenia w ziemię, lopy i pchnięcia kulą dowiódł upadku Peguli.

„Wiedziałem, że mam grę, aby wygrać ten mecz, ale straciłem koncentrację w środku (pierwszego) seta” – powiedział Świątek, 21 lat, mistrz US Open i mistrz French Open. „Nie chciałem ponownie popełnić tego błędu.”

Niemal natychmiast po zakończeniu pierwszego seta zaczął padać lekki deszcz, powodując 65-minutowe opóźnienie.

Świątek, finalista Mistrzostw Świata w Tenisie 2022, powiedział: „Jestem z Europy, więc jestem przyzwyczajony do deszczowej pogody. Z cięższymi piłkami ciężko było mi grać z większą górną rotacją. Udało mi się to zmienić, więc jestem z tego zadowolony.”

Po tym, jak Świątek przełamała Pegulę i w trzecim secie objęła prowadzenie 4-2, wygrała swoje ostatnie dwa mecze, zdobywając punkt z forhendem Peguli, który spadł pod sam dół siatki.

„Nie sądziłem, że jest między nami duża różnica, ale nie bez powodu jest numerem jeden i zawsze jest sfrustrowana graniem” – powiedział Pegula.

READ  Silne wiatry i mróz poniżej zera Wadi Suk i naród | Wiadomości, sport, praca