Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rozprzestrzenia się „wybuch epidemii Omicron” w Wielkiej Brytanii – „najlepsze 5” nowych objawów Covid do odkrycia

Rozprzestrzenia się „wybuch epidemii Omicron” w Wielkiej Brytanii – „najlepsze 5” nowych objawów Covid do odkrycia

Według badania Zoe Health Study obecnie w Wielkiej Brytanii istnieje około 30 842 268 bezobjawowych przypadków, co nie obejmuje przypadków bezobjawowych. Liczby są oparte na danych PCR i LFT (test przepływu bocznego) zaktualizowanych 14 października 2022 r. Zespół badawczy zauważył, że „wskaźniki infekcji są obecnie obliczane z dwudniowym opóźnieniem, aby pomóc nam śledzić epidemię Omicron”.

Zakażenia Covid stale rosną od połowy września i podobnie jak w przypadku wszystkich wirusów, SARS-CoV-2 (który powoduje Covid) „szybko ewoluuje”.

W związku z tym jego zdolność do rozprzestrzeniania się i zarażania ludzi, a także powodowane przez nią objawy, zmieniają się w czasie.

Na podstawie codziennych raportów z aplikacji Zoe Covid Study App, „pięć najczęstszych objawów” Covid, które pojawiły się w ostatnich tygodniach, różni się w zależności od stanu szczepień.

W przypadku osób w pełni zaszczepionych zgłaszane objawy Covid obejmują katar, ból głowy, kichanie, ból gardła i uporczywy kaszel.

Przeczytaj więcej: WHO wydaje ostrzeżenie o „niszczących” długotrwałych objawach Covid

„Jak odkryliśmy, nawet osoby, które otrzymały jedną lub dwie dawki szczepionki, mogą nadal być podatne na zarażenie Covid.

„Objawy i nasilenie różnią się w zależności od liczby, jeśli w ogóle, szczepień, które miałeś”.

Chociaż testowanie Covid nie było obowiązkowe przez dłuższy czas, osobom z objawami Covid nadal zaleca się „pozostanie w domu”.

Ma to pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa, który może łatwiej rozprzestrzeniać się zimą, ponieważ więcej osób spędza razem czas w pomieszczeniach.

Royal Voluntary Service apeluje do ludzi o wsparcie jesiennych i zimowych szczepień przeciw COVID.

Dostępne są role nadzorcze, które mogą obejmować powitanie osób przychodzących na szczepienie, obowiązki administracyjne i nadzorowanie poczekalni, w której ludzie udają się na rozmieszczenie szczepionki.

Ochotnicy NHS będą musieli zobowiązać się do co najmniej jednej zmiany tygodniowo, gdy są dostępne zmiany.

READ  Luizjana: Niewidoma kobieta dzwoni na policję w sprawie jej zaginionego męża, którego znaleziono zastrzelonego w łóżku

po więcej informacji odwiedź nhsvolunteerresponders.org.uk.