science

Rozpoczęła się kampania „Podziel się przestrzenią”, aby zwiększyć bezpieczeństwo na lokalnych drogach

Użytkownicy ROAD są proszeni o #ShareTheSpace w ramach ogólnopolskiej kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa rosnącej liczby rowerzystów, pieszych, jeźdźców konnych i motocyklistów korzystających z dróg lokalnych.

Podczas kampanii organizacje takie jak Warwickshire Road Safety Partnership będą dystrybuować tablice hi vis i inne przedmioty hi vis pod marką „Let’s Share the Space”, a grupy monitorujące prędkość społeczności będą również aktywne w celu monitorowania prędkości, ponieważ niższe prędkości pomagają zmniejszyć liczbę zgonów i obrażeń na nasze drogi.

Od czasu zablokowania nastąpił znaczny wzrost liczby pieszych, rowerzystów i osób korzystających z dróg w celach rekreacyjnych i wydaje się, że sytuacja ta trwa nadal.

W 2020 r. liczba mil przejechanych na brytyjskich drogach wzrosła o 45,7 procent do pięciu miliardów, podał rząd.

Chociaż w kraju liczba pieszych, rowerzystów, rowerzystów i jeźdźców konnych, którzy są śmiertelnie ranni, jest niska, patrząc na każdą przejechaną milę, każdego roku na naszych drogach ginie więcej motocyklistów niż jakikolwiek inny użytkownik dróg, a następnie pieszych, a następnie rowerzystów.

Jednak kierowcy poszukujący niechronionych użytkowników dróg to tylko część obrazu.

Podczas kampanii rowerzyści, piesi, jeźdźcy konni i rowerzyści otrzymają porady, co mogą zrobić, aby zapewnić im bezpieczeństwo na drogach.

Obejmuje to zgłaszanie i dostarczanie cyfrowych materiałów filmowych pokazujących potencjalne naruszenia przepisów ruchu drogowego, w tym niebezpieczną jazdę wokół innych użytkowników dróg, takich jak jeźdźcy konni i rowerzyści, do policji w Warwickshire za pośrednictwem procesu Snap. https://www.warwickshire.police.uk/operationsnap

PS Shaun Bridle powiedział: „Piesi, rowerzyści, motocykliści i jeźdźcy konni nie mają wokół siebie metalowej obudowy, jak kierowca siedzący w samochodzie, a nawet stosunkowo niewielkie tarcie może ich poważnie zranić.

Dlatego potrzebują pojazdów ShareTheSpace na drogach, przejściach dla pieszych, rowerzystów, motocyklistów i jeźdźców konnych na dużą i powolną skalę.

“Wrzesień to szczytowy miesiąc wypadków motocyklowych, dlatego akcja już trwa. Akcja zbiega się również z powrotem dzieci do szkoły po wakacjach.”

READ  Czy Dune i Enterprise zapewnią Space Opera moment Władcy Pierścieni?

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment